Reprezentační nahrávač Michal Sládeček (27) v národním týmu Slovenska chybí, trenér nechtěl měnit složení kádru, který vybojoval v Evropské lize bronz. V pondělí se s Jihostrojem vrátil z kvalitně obsazeného turnaje v Bialsko Biale v Polsku, kde byl vyhlášen nejlepším nahrávačem celé akce.


V Bialsko Biale jste byl vyhlášen nejlepším nahrávačem, toto individuální ohodnocení je vždy příjemné, že?
Určitě to vždy potěší. Podle mě ale museli vybrat někoho od nás, protože přede mnou ocenili dva hráče z domácího týmu. Někomu z vítězů to dát museli.


Jak jste si užil víkendový turnaj?

Úroveň byla dobrá, hrál jsem skoro celou dobu, Martin Pražák toho moc neodehrál. Líbilo se mi tam, zkoušeli jsme nové věci, docela se nám i dařily.


Co nového se objeví ve hře úřadujících mistrů republiky?
Začali jsme se signály v útočné fázi. Pokud bude přihráno, bude to dobré, hra bude pestřejší. Někdy ale jsme zapomínali, co bylo zrovna dohodnuté.


Tím určitě dojde i k zatraktivnění hry, diváci si tak jistě přijdou na své.
Určitě. Proto to děláme. Už jsme spolu druhý rok, vidíme se už i poslepu. Naši příznivci se mají na co těšit.


Z turnaje jste se vrátili v pondělí nad ránem, určitě se vám volno hodilo.

To ano, už je toho hodně. Není to legrace hrát pět zápasů během dvou dnů, navíc jsme v zápřahu už třetí týden, volno přišlo vhod. Navíc ta cesta byla také dost dlouhá. Sedm hodin v autobusu, to bylo výživné. Ale naštěstí řidič také chvátal domů, takže to bylo slušné rallye.