Opavským se zatím výsledkově v extralize moc nedaří, ve čtvrtek nastoupí v Liberci proti Dukle, to ale neznamená, že si na lídra soutěže nebrousí zuby. Naopak. Opavanům se zranil Kysela, na post libera tak Slezané angažovali Petra Kováře, který v této sezoně hraje I. ligu za ČZU Praha B.

„Uvítal jsem, že můžu zkusit extraligu,“ uvedl v rozhovoru pro Deník volejbalista, který už nejvyšší soutěž hrával v kladenském a příbramském dresu. „Na druhou stranu mám trochu obavu, jak to zvládnu se školou a s prací v Praze.“ Kovář studuje pedagogickou fakultu, obor tělesná výchova – bilogie. „Opava mi vyšla vstříc, snad studium a extraligu zvládnu,“ dodává.

Na pondělní souboj s Jihostrojem se Kovář těší. „Pikantní to pro mě bude v tom, že jsem několik měsíců pořádně netrénoval, nevím, co od sebe můžu čekat. Je možná lepší, že nás čeká právě Jihostroj, kdybych hrál špatně proti nějakému slabšímu soupeři, mrzelo by mě to víc.“

Přesně v pondělí, kdy se bude televizní zápas Opava – Jihostroj ČB hrát, Petr Kovář oslaví pětadvacáté narozeniny! „Mám přítelkyni z Budějovic, ještě se jí musím zeptat, komu bude fandit,“ říká s úsměvěm. Volejbalisté Jihostroje věří, že Kovářovi i jeho spoluhráčům oslavu pětadvacátých narozenin pokazí.