Minimálně čtyřikrát, v což mnoho volejbalových příznivců a zasvěcených lidí nevěří, a maximálně sedmkrát se spolu utkají dva nejlepší české celky sezony 2007/2008.

Ani jeden nebyl před vyřazovacími boji favoritem a i nyní by se jen těžko odhadoval ten pravý adept na zlato. „Jihostroj má vyrovnanější kádr, Konečný to sám neutáhne,“ míní odborníci. „Bojovnost a chuť nám nechybí, záležet bude na tom, jak se soupeř připraví na Davida Konečného. A důležité bude i štěstí, aby se přiklonilo na naši stranu. Finále je na čtyři vítězné zápasy a naší výhodou je, že první dva hrajeme doma,“ říká ostravský smečař Roman Kozák.

Českobudějovická výprava včera vyrazila směr Slezsko v kompletním složení, v pořádku je už i blokař Mach, jenž si ve třetím semifinále s Libercem poranil záda. O tom, zda nastoupí, nebo bude i nadále pokračovat v sestavě Stanislav Pochop, však trenér Petr Brom příliš hovořit nechtěl. „Mám to promyšlené, ale kdo nastoupí v základu, se rozhodnu až zítra,“ sdělil cestou na severovýchod.

Předprodej běží

Od čtvrtka běží předprodej vstupenek na domácí finálová utkání ve sběrně Sazky TJ Slavoj České Budějovice v ulici U Černé věže 26 v Českých Budějovicích. Ve sběrně je otevřeno každý všední den od 8 - 12.30 a od 13 - 18, v sobotu od 8 - 15 a v neděli od 8 - 12 hodin. Ceny vstupenek jsou 50 Kč a 100 Kč, studenti při předložení platného indexu Jihočeské univerzity mají vstup zdarma. „Při utkání si budou moci navíc fanoušci zakoupit šály za dvě stě padesát korun,“ vzkazuje příznivcům volejbalu vedení českobudějovického klubu.

Strom simuluje

Těsně před finále extraligy volejbalistů se na tréninku českobudějovických volejbalistů objevil reprezentant Jiří Popelka, přezdívaný Strom. „Simuluje nám Davida Konečného,“ smáli se hráči Jihostroje. „Potřebuju potrénovat, za čtrnáct dní mám akci v reprezentaci,“ vysvětlil pravý důvod urostlý chasník, který sezonu odehrál v Toulouse. Na snímku sděluje své dojmy redaktorovi Českého rozhlasu České Budějovice Radimovi Bártů. A komu Popelka před finále věří? „Věřím v kolektivních duch týmu Jihostroje,“ poznamenal. Před čtvrtečním odpoledním odjezdem panovala na tréninku úřadujících mistrů pohoda, volejbalisté si s velkou chutí zahráli florbal.