Severočeši sice sehráli v jihočeské metropoli s úřadujícími mistry vyrovnanou partii, ale nedokázali vyhrát ani jeden set. Nejblíže k tomu měli v prvních dvou setech, které prohráli vždy s minimálním rozdílem. „Bylo to vyrovnané utkání a jsem rád, že jsme potvrdili naši stoupající formu. Předvedli jsme slušný výkon, bohužel to na domácí nestačilo. Myslím si, že jsme měli minimálně jeden set uhrát, takže z tohoto pohledu jsem zklamán,“ řekl po utkání trenér poraženého celku Michal Nekola.

Jeho protějšek byl spokojen s výhrou, ne tak ale s předvedenou hrou. „Ústí hrálo dobře, ale dost jsme jim k tomu pomáhali sami. Nevím, jestli je to uspokojení, ale vždy, když vedeme o čtyři pět bodů, a to se nám stalo i v Benátkách, uděláme spoustu chyb. Každý si udělá jednu individuální chybičku a během minuty je to srovnané,“ řekl.

Zápas si zbytečně jeho tým zkomplikoval sám. „Apeloval jsem na kluky, že je nebezpečné si pouštět Ústí do koncovky, a to se nám potvrzovalo. Rozehráli jsme si je a pak jsme měli velkou práci to uhrát,“ poznamenal Petr Brom. Jihostroj se po výhře posunul na druhé místo před Ostravu, která prohrála v Liberci 0:3, s jednobodovým náskokem vede extraligu Kladno.

Jihostroj ČB – Ústí n. Labem 3:0 (23,24,21)

čas: 75 minut, rozhodčí Záhorcová, Bydžovský, 800 diváků.

Jihostroj ČB: Sládeček, Bonini, Zach, Čajan, Pochop, Mach, libero Habada – Emmer, Michálek. Trenér Petr Brom.

Ústí nad Labem: Mifka, Bican, Mizerák, Bezděka, Trýzna, Šomko – libero Kopáček (střídali Habr, Moník, Smrčina). Trenér Michal Nekola.