Na podzim změnil partnera, sedmatřicetiletého Marka Šimka nahradil o deset let mladší David Kufa. „Byl volný, tak jsme to zkusili. Marek se chtěl věnovat více rodině, čeká druhé dítě. Navíc já potřeboval někoho, kdo tomu beachi dává více a má větší ambice,“ podotýká jedenáctý muž žebříčku českých beachvolejbalistů. S Kufou odehrál Zimní ligu, ve které nakonec skončili druzí. Dva turnaje vyhráli, kvůli zranění přišli o celkové prvenství.

„Měl jsem zlomený prst, tak jsme jednou nehráli,“ mrzí jej. I když se společným tréninkem je to kvůli vzdálenosti mezi Prahou a Brnem složitější, není to ale prý nejhorší. „Já studuji v Brně, on bydlí v Praze. Měli jsme pár soustředění, navíc v průběhu sezony se stejně pořád hraje a cestuje, takže na sehrání je času dost,“ tvrdí. Šestkový volejbal už úplně vypustil. Byla to prý nezbytnost. „Všichni, kteří hrají ve špičce a chtějí hrát beach dobře, se na to vykašlali už dávno. A já už taky. Byl jsem poslední z české špičky, kdo se věnoval klasickému volejbalu,“ říká.

Letní sezonu načala budějovicko–pražská dvojice minulý měsíc v Římě na turnaji světového okruhu, kde však nepostoupila z kvalifikace. „Ve druhém kole na nás vyšli vítězové brazilské kvalifikace, překvapivě jsme je potrápili, ale nestačili na ně,“ vzpomíná Weiss. V prvním turnaji Českého poháru skončili v Ostravě druzí za duem Svoboda – Pavlas. V Sérii A o týden později v Opavě pak brali třetí pozici za druhou reprezentační dvojicí Kubala – Beneš a brazilskou legendou Francem Vieirou Netem, jemuž sekundoval Pittou. „To byl nejlépe obsazený turnaj u nás,“ podotýká.

Cílem Weisse s Kufou je medaile z mistrovství ČR, které se uskuteční v srpnu v Brně. „Jsme schopni o nějakou zabojovat,“ věří Jihočech. V jihomoravské metropoli se o body do žebříčku bude bít i nyní o víkendu na Sérii A. „I tam nebude chybět celá špička, chceme být ve čtyřce,“ říká akademický vicemistr Evropy z loňského roku. V plánu letos má čtvrtá reprezentační dvojice ještě turnaje evropského okruhu v Berlíně, Srbsku, a také světové turnaje v Klagenfurtu, chladném Norsku, Finsku či Holandsku. „Nějaké turnaje ale díky krizi odpadly, jsou méně dotované. Nikdo teď nevynechává ani jeden, bude to hodně natřískané,“ ví Weiss, že probojovat se do hlavní soutěže tak nebude vůbec jednoduché. „Doufáme, že se nám to alespoň jednou podaří,“ věří reprezentační volejbalista.