Masař se představil celkem v šesti kategoriích. V kata juniorů 16-17 let byl nejmladším účastníkem a tudíž neměl jednoduchou pozici. Hned v prvním kole však nenechal nikoho na pochybách, že má natrénováno a po řadě náročných soubojů se nakonec probojoval až do finále, kde i přes skvělý výkon nakonec těsně podlehl německému borci a získal tak stříbrnou medaili.

Nejcennější kov a titul světového šampiona pak Masař vybojoval společně se Sůkalem a Čáslavou v juniorském týmu České republiky. I další dvě bronzové medaile jsou v kategorii družstev, a to mezi muži a v mixech.

Ve svých šestnácti letech se dokázal prosadit i v individuální seniorské kategorii, kde se v kata mužů probojoval až na páté místo. Neztratil se ani ve sportovním zápase kumite, v němž ve váze do 55 kilogramu obsadil sedmé místo.

„Z úspěchu mého studenta Vítka Masaře mám pochopitelně velkou radost. Po stříbru z mistrovství světa dorostu v roce 2017 v Rumunsku dokázal, že se pořád vyvíjí a že i v juniorech dokáže na nejvyšším světovém turnaji vybojovat medaile.

Jeho výsledky jsou hlavně o kvalitním tréninku. Vítek se zúčastnil i řady soustředění v tuzemsku a zahraničí. Hodně mu pomohl kemp v japonské Okinawě, kde si fyzicky sáhl na dno, ale v přípravě na šampionát to bylo jen ku prospěchu,“ uvedl Masařův trenér Jaroslav Valenta.