Hráči Basket Fio banky s účastníkem rakouské nejvyšší soutěže odehráli zajímavou partii. První půle nabídla vyrovnaný souboj, po němž šli domácí hráči do kabin s pětibodovým náskokem.

Po obrátce Hradec svůj náskok postupně navyšoval, a to i zásluhou zlepšené střelby trojek, a nakonec houževnatého protivníka zdolal rozdílem čtrnácti bodů. Nejlepším střelcem vítězů byl znovu Torin Dorn, nová americká akvizice, jenž zaznamenal 27 bodů.

"V tomto utkání jsme ukázali určitá zlepšení v několika činnostech, ale celkově s naším výkonem spokojený nejsem. Můžeme hrát mnohem lépe a předpokládám, že se tak stane a budeme se zlepšovat. Respektujeme však sílu našeho soupeře, který odehrál výborný zápas. Wels je velmi dobře koučovaný a dobře plnil svůj taktický plán,“ zhodnotil duel hlavní trenér jindřichohradeckých basketbalistů Gilbert Abraham.

Závěrečné přípravné utkání Basket Fio banka odehraje v neděli 12. září na palubovce Ústí nad Labem, ostrý start do Kooperativa NBL, kam se vrací po třech letech, pak její hráče čeká v pátek 17. září v Olomouci.

Basket Fio banka J. Hradec – Flyers Wels 88:74 (34:29)

Nejvíce bodů JH: Dorn 27, Linhart 15.