Jihočeské možná nejbasketbalovější město ze všech jsou Strakonice (společně s Jindřichovým Hradcem). Klub v těchto dnech pořádá  MČR basketbalistek do 14 let. Navštívila ho také Julia Reisingerová. "To je pro účastnice tohoto turnaje super," nechal se slyšet trenér strakonického týmu žen U19 Chance Petr Martínek. Česká reprezentantka, která se setkala se svými kamarádkami, s trenérem Miroslavem Vondřičkou, také vnímala, že je o ni zájem z WNBA. Petr Martínek ze Strakonic pro Deník dodal: "Ceněná je výškovým potenciálem, měří mezi 194 a 196 centimetry, podle toho, ze kterých údajů čerpáte, to je pro basket somatotypem fantastické, po matce získala vlohy,  jablíčko nepadlo daleko od stromu, pod košem v moderním basketu má i silové předpoklady, to je výjimečné."

Česká reprezentační basketbalistka Julia Reisingerová si v budoucnu může slavou soutěže WNBA opravdu zahrát. Ve čtvrtečním draftu si devatenáctiletou pivotku vybral losangeleský klub Sparks ve třetím kole jako pětatřicátou v pořadí. "Byly to šílené pocity. Vůbec jsem nevěděla, jak na to mám reagovat. Myslela jsem si, že si ze mě někdo dělá legraci. Začala jsem tomu lehce věřit až po rozhovoru se svým agentem. Jsem šťastná a momentálně si nedovedu představit, že by se mi mohlo aktuálně stát něco lepšího,“ svěřila se Reisingerová pro Českou basketbalovou federaci.
Ve Strakonicích si fanoušci velice dobře pamatují její maminku Petru. Julia Reisingerová momentálně působí ve španělské lize v dresu Sant Adriá. Hrála v USK, ve Spartě a v K. Varech.