Kanaďan Casey Schouten navštívil ZŠ Oskara Nedbala a pomáhal dětem procvičovat anglickou konverzaci. Na oficiálních klubových stránkách volejbalcb.cz Jihostroj zveřejnil video přímo z výuky.

Jihostroj České Budějovice má v této sezoně mezinárodní tým – na jeho soupisce najdete hráče šesti různých národností. Rodilým mluvčím anglického jazyka je Casey Adam Schouten z Kanady, který se v pondělí vydal přímo do kabinetu zástupce ředitele na Základní škole Oskara Nedbala v Českých Budějovicích, aby si s žáky popovídal v hodině angličtiny.

Pro studenty sedmé třídy byla jeho přítomnost příjemným zpestřením. Děti se zajímaly třeba o to, jaké země Schouten navštívil, jaké je typické kanadské jídlo či jaký předmět ho ve škole nejvíce bavil. „Děti měly na Caseyho spoustu otázek. Bylo poznat, že promluvit si s profesionálním volejbalistou z Kanady, je pro ně zajímavé,“ říká marketingový manažer Jihostroje Matěj Mayer.

Z projektu byl nadšený i sám hráč, který v závěru hodiny nezapomněl dětem pochválit dobrou úroveň angličtiny. „Byla to zábava. Je fajn komunikovat s dětmi a pomáhat jim učit se cizí jazyk,“ svěřil se Schouten, který měl na sobě symbolicky bundu s logem University of Winnipeg Wesmen, kterou sám před lety vystudoval. Ve videu se můžete podívat, jak online výuka probíhala: Casey Schouten učí děti angličtinu - YouTube

Jihostroj bude s výukou cizích jazyků na školách pomáhat i nadále. Ve středu povede hodinu španělštiny na českobudějovické střední škole Miguel Ángel de Amo.