V 9. kole cestoval Jihostroj České Budějovice v extralize do Prahy. Oblíbenec jihočeských fanoušků Valerij Todua, který hraje za pražský tým, zůstal pouze na lavičce.

Do sestavy svěřenců trenéra Dvořáka se vrátil srbský smečař Filip Stoilovič.

První set se povedl Jihočechům skvěle. Radek Mach držel blok, společně s Michálkem trápili soupeře plachtícím podáním. Rozdíl ve skóre narůstal a zastavil se až na stavu 25:11. Pochvalu za první set ale zaslouží všichni hráči, Schouten tvrdě smečoval a Jihostroj svého soupeře vůbec nepustil do hry. Druhý se byl vyrovnanější, Lvům se podařilo zachytit nástup Českých Budějovic, rozhodovalo se až v závěru.

Lvi Praha - Jihostroj České BudějoviceLvi Praha - Jihostroj České BudějoviceZdroj: Foto: Deník/ VK Lvi Praha

Poslední bod napsal Sedláček přímým bodem ze servisu. Ve třetí sadě Pražané zpřesnili obranu na síti (to byl na palubovce také Valerij Todua) a vypracovaný náskok udrželi i v koncovce. Trochu nervózní úvod čtvrtého setu pro Jihočechy, kteří dostali za protesty žlutou kartu a nemohli se dostat do rytmu. Trenér Dvořák poslal na hřiště Piskáčka s Lickem, aby zklidnili hru, a při Schoutenově sérii na podání bylo vyrovnáno. Dramatický volejbal s řadou výborných zákroků na síti i v poli, body přibývaly na obou stranách, ale hráči Českých Budějovic dokázali proměnit hned první mečbol a z Prahy si odvážejí 3 body. Nejužitečnějším hráčem byl vyhlášen Oliver Sedláček.

Lvi Praha – Jihostroj ČB 1:3 (-11, -22, 20, -22), rozhodčí Kubinec – Spáčil, čas: 108 minut.

Lvi Praha: Čech, McCarthy, Nedeljkovič, Smith, Mihajlovič, Janouch – Moník (Pliasetskyi, Toman, Skakič, Todua). Trenér: Pomr.

Jihostroj ČB: de Amo, Schouten, Mach, Sedláček, Michálek, Stoilovič – libero Kryštof (Piskáček, Kriško, Licek). Trenéři: Dvořák a Skolka.