Na současnou podobu kanálu, jak trati vodáci říkají, se dívá rád. Hlavní roli při její modernizaci měl a má Jakub Prüher, Janův syn. „Ten kanál je dobudovaný nádherně,“ vysekl poklonu moderní trati olympijský vítěz z Barcelony a stříbrný z Atlanty Lukáš Pollert. Na oslavě, která se odehrála jen pár metrů od tratě, kde právě trénovali Prüherovi následovníci, se zpívalo, vzpomínalo.

Na co? Na všechno. Na pestrý život po boku dětské lékařky Jany Prüherové, na dovádění jejich tří dětí, na vodácké výlety, na souboje s peřejemi, ale třeba i na Tatry, kam Prüher v létě rád vyrážel.Vodák a sportovec tělem i duší. Vzpomínají na něj také tisíce studentů, které vyučoval na českobudějovické „stavárně“. „Připomeňte mu, jak nás učil, co je plná cihla, to nikdy nezapomenu. Přesnou definici si pamatuju doteď,“ usmívá se a posílá přání všeho nejlepšího i za ostatní studenty Petr Řehoř.

Vodní slalomáři v Českých Budějovicích
Kulaté s hranami! Herec Divadla F. X. Šaldy v kajaku. Máme na videu, jak válí

Slavilo se až do noci. Zpívalo se o tom, jak řeka hučí a poplujem spolu… Jezdil slavný závod České Budějovice – Praha. Na vrcholcích Tater se, když ještě byly naše, československé, pohyboval jako horal. Jeho náročné i několikadenní trasy jsou dones opředeny legendami.Kdo s Prüherem alespoň jednou nezabloudil, jako by na horách nebyl. Na přechody Šumavy na běžkách vzpomíná i někdejší hejtman Jihočeského kraje Jan Zahradník, který dorazil přímo na oslavu na kanál.K početnému zástupu gratulantů se připojují i členové sportovní redakce Deníku.