V Týně nad Vltavou se bojovalo o cenné kovy na MS v maratonu kanoistů. Diváky strhl závěrečný závod v kategorii K2, kde české posádce unikla medaile v dramatickém finiši. Na K1 se ze stříbrné medaile radoval zkušený Tomáš Ježek, který nestačil jen na Španěla Merchana. Vrcholem šampionátu pro domácí klub KK Jiskra Týn nad Vltavou byl závod C1 junioři. V něm porazil kompletní světovou špičku Jan Luňáček, který se tak stal juniorským mistrem světa pro rok 2008! „Mám velkou radost, ale nebylo to vůbec jednopduché,“ usmíval se se zlatou medailí na hrudi.

„Přidělit mistrovství světa Týnu nad Vltavou, to byla opravdu dobrá volba,“ konstatoval předseda Českého svazu kanoistů Jaroslav Pollert, který sledoval průběh celého šampionátu. Mezi diváky byl i dvojnásobný olympijský vítěz Martin Doktor.

Přehled mistrů světa a medailová umístění českých závodníků:

K2 junioři: 1. Hide Thomas - Rutherford Edward (V. Británie).K2 juniorky: 1. Cicali Susanna - Fiorini Roberta (Itálie).K1 junioři: 1. Rutherford (V. Británie).
K2 juniorky: 1. Cicaniová – Fioriniovýá (Itálie), 2. Víchová – Machová (ČR) –0:21,22.
K1 juniorky: 1. Groholy Orsolya (Maďarsko).
C1 junioři: 1. Jan Luňáček (ČR – Týna nad Vltavou).
K2 ženy: 1. Lolk Anne - Hansen Henriette (Dánsko).
C2 muži: 1. Csabai Edvin - Gyore Attila (Maďarsko).
K2 muži: 1. Stott Antony - Schoeman Cameron (J. Afrika).
K1 ženy: 1. Follath Vivien (Maďarsko),…3. Anna Adamová (ČR) – 2:18,81.