Jako obvykle se zúčastnil Kanoistický klub Jiskra Týn nad Vltavou. Z MČR přivezli týnští kanoisté celkem osm cenných kovů. Lenka Hanušová startovala prvním rokem v kategorii žen a tento těžký skok zvládla výborně. Na singlu obsadila 5. místo a na K2 pak spolu s Kolářovou (Hr. Králové) skončila 4.

Jaroslav Luňáček a Jan Klimek startovali na C2 v kategorii mužů, obsadili 5. místo. Mezi juniory závodil Jan Luňáček, který na C1 získal stříbrnou medaili a na C2 spolu s Theodorem (KVS Praha) na stejné trati zvítězil. Na pátem místě skončila na singlu v juniorkách Eliška Dlouhá. Na K2 s Kubíkovou (MHP) obsadila 4. místo. Další medaile získala Zuzana Šerá, která na K1 získala stříbrnou medaili a na K2 s Bolomskou (Chomutov) byly první. Bronzovou příčku v dorostenkách obsadila děvčata Jitka Luňáčková a Brunová (TSE). Ve stejné kategorii na 5. místě skončila Anna Bromová s Kateřinou Kubíkovou. Vojtěch Hlaváček závodil mezi dorostenci a na K1 skončil druhý. V kategorii dorostenců na K2 skončil Radim Junek spolu s Trčálkem (LIB) na 4. místě. Vojtěch Dlouhý startoval v kategorii dorostenců na C1 a skončil 4., na C2 spolu se Zdeňkem Šonkou získal bronz. V kategorii starších žáků závodil Jakub Kobera a na singlu (4.), na C2 s Petrem Márou skončil třetí.

Po prvním závodě Českého poháru mohou být týnští kanoisté velmi spokojeni s dosaženými výsledky.

Šampionát

V letošním září se v Týně nad Vltavou bude konat MS v kanoistickém maratonu. „Kanoistický klub v Týně se už dlouho na organizaci připravuje,“ vzkazuje příznivcům tohoto sportu předseda klubu Jaroslav Luňáček. Klub musí zvládnout nejen přípravu velkého závodu, ale také se pokusí, aby na MS startovali někteří závodníci právě z Týna nad Vltavou. Do dějiště MS přicestoval v minulých dnech na inspekci místopředseda ICF Jorn Cronberg (Dánsko).

„Udělali jsme drobné úpravy trati, jinak byl s přípravami velmi spokojen,“ uvedla Lenka Luňáčková z organizačního výboru MS.