Hráč Baníku Havířov vyrazil na akci světového okruhu s dalšími dvěma českými sportovci s handicapem Horutem, Lambertem a trenérem Schenkem. „Přes Paříž jsme letěli do Los Angeles, odtud do San Diega. Cesta s přestupy trvala třicet hodin," líčí Ivan Karabec, jenž po dlouhém cestování ocenil pohodlí v hotelu. „Ubytováni jsme byli v hotelu s bazénem, krása," liboval si v teple rodilý Jihočech, jenž si před Vánoci užíval teplot kolem třiceti stupňů Celsia a hlavně hrál. „Výhoda byla, že turnaj se konal v areálu hotelu, takže jsem to měl na pokoj dvě minuty. Mezi zápasy jsem tak mohl odpočívat."

Ve skupině 10 se sešla šestnáctka stolních tenistů. Jako nasazená jednička Karabec hladce prošel základní skupinou a ve vyřazovacím pavouku byl nasazen rovnou do semifinále, kde porazil Leeho z Taiwanu.

V boji o první místo stál na opačné straně stolu Francouz Bouhnedau. „Utkal jsem se s ním už před rokem na turnaji v Argentině. Tentokrát měl ve finále zaskočil," připouští Ivan Karabec, jenž ztratil první dva sety, další dva ale vyhrál a v pátém setu měl mít psychicky navrch. „Vedl jsem 2:0, na otočce to ale bylo 2:5… Až potom jsme sérií míčků obrátil finále ve svůj prospěch. Vyhrál jsem 11:7," usmívá se.

Pro Karabce bylo zážitkem potkat se s legendárním Stellanem Bengtssonem, jenž v roce 1971 dokázal jako první Švéd v historii vyhrát soutěž v singlu na mistrovství světa. „Předával nám ceny, je to světová legenda, nyní dělá trenéra Američanů," radoval se Jihočech ze setkání s malým- velkým Švédem.

Hotelový pokoj ale nebyl Karabcovi dost velký, a tak se vydal poznat druhé největší město v Kalifornii trochu blíž… „Byli jsme na pláži Imperial Beach, navštívili největší zoo na světě, takže i po stránce turistické byla návštěva San Diega zajímavá," pochvaloval si po návratu.

Jediné, s čím v Kalifornii na začátku bojoval, byl časový posun. „První dva dny to bylo těžší, ale pak jsem si zvykl. Horší to bylo po návratu domů. Týden jsem byl z posunu nesvůj přece jen to je rozdíl devíti hodin. Ale už je to v pohodě," ujišťuje hráč Baníku Havířov, který čeká v tomto roce už jen dohrávka s NH Ostrava (18.12.) Po ní přeruší extraligu vánoční pauza, během níž se budějovický rodák objeví na několik dnů doma. „Dvaadvacátého přijedu, Vánoce strávím doma, od sedmadvacátého už ale zase máme v Havířově povinně dva tréninky denně… Takže o Vánocích si od pálky rád odpočinu," vysvětluje Ivan Karabec, proč svou účast na tradičním turnaji v Týně nad Vltavou 25. prosince předem zavrhl.

V sérii turnajů pro tělesně postižené se objeví až někdy na jaře. „Na programu je Německo, Slovinsko. Do té doby dlouho nic," uzavírá.