Turnaje se zúčastnilo osm stovek závodníků ze všech možných koutů světa. TJ Karate České Budějovice vyslala na akci třináct svých borců, kteří se ze Švédska nevrátili s prázdnou – přivezli domů osm medail.

Zlato pro Ludačku

Mezi žáky do 15 let se nejvíce dařilo Josefovi Ludačkovi, jenž v kategorii kumite do 40 kg zvítězil. Tradičně kvalitní a pěkné zápasy předvedli Marek Janouch s Mirkem Šuldou. Druhý den patřil v turnaji kategoriím dorostenců a juniorů. Za TJ Karate ČB startoval pouze Jindřich Ardolf a svým výkonem si vysloužil třetí místo. Světový pohár vyvrcholil kláním seniorů a veteránů, ale tam už českobudějovický klub neměl zastoupení.


„Spokojenost s výsledky byla veliká, jelikož na tomto turnaji v řadách TJK ČB startovali převážně nováčci bez zkušeností ze zahraničních soutěží,“ nechali se slyšet českobudějovičtí trenéři .


Z dalších výsledků – kat. U 13 do 50 kg: 2. M. Rusnák, 3. M. Šulda, U 13 nad 55 kg: 3. M. Janouch, U 14 nad 50 kg: 2. K. Gabrielová, U 13 nad 55 kg: 2. H. Kocina, U 13 do 50 kg: 3. J. Bosák, U 17 do 75 kg: 3. J. Ardolf.