V českém národním mužstvu bojovalo spolu s karatisty z jihu Čech celkem čtyřiatřicet kvalitně připravených závodníků ze škol allkampf – jitsu z Chomutova, Hradce Králové, Prahy, Mostu a Kladna v disciplíně sportovní zápas figh〜ting sebeobranného systému AKJ s reprezentanty Německa a Rakouska.


Zápasy se konaly na třech zápasištích rozdělených do jednotlivých věkových a váhových kategorií. V závěru soutěže změřily síly národní týmy složené z nejlepších bojovníků jednotlivých kategorií. Závodníci z jihu Čech se v silné konkurenci tří států rozhodně neztratili!

První mezi národy

V náročných soubojích zlaté medaile vybojovali junioři Jindřich Kolář (SKP ČB) ve váze do 66 kg a Ladislav Bárta nad 55 kg a v ženách Magda Pelechová (oba N. Hrady).


Na stříbrné stupínky v Bavorsku vystoupali ve váze do 94 kg David Švenda (Nové Hrady) a junior Martin Hermann (SKP ČB) do 66 kg.


S bronzem se na jih Čech vrátili Pavel Strnad (do 77 kg) a Filip Michalec (+94 kg) z SKP Č. Budějovice, třetí skončili i junioři Tomáš Hermann (Nové Hrady) do 55 kg a Petr Randus (SKP ČB) do 66 kg.


Kvalita jednotlivých zápasů byla vysoká a technicky náročná. Atmosféra diky bouřlivému povzbuzování diváků byla fantastická, a to především při prestižní disciplíně národních týmů. Právě v ní triumfovali čeští reprezentanti ve složení Tomáš Hermann, Jindřich Kolář, David Švenda, JanaKrausová (Most) a Patrik Poc (Chomutov) před domácím Německem a Rakouskem, takže prezident AKJ ČR Martin Matouš (4. Dan AKJ) za potlesku diváků převzal putovní pohár pro vítězný tým.


Čeští závodníci i díky výkonům Jihočechů v Bavorsku dokázali, že patří mezi evropskou elitu.