Vedle obří mezinárodní soutěže, které se zúčastnilo 434 karatistů ze 60 klubů šesti států, se v Ústí uskutečnilo i poslední kolo Národního poháru dorostenců a juniorů, což byla generálka před blížícím se mistrovstvím ČR mládeže, které se bude konat ve stejné hale 1. –2. prosince.

Pro seniory byla účast na North Bohemia konfrontací se silnou mezinárodní konkurencí. Početné zastoupení měli i Jihočeši, zejména pak Karate České Budějovice s jedenadvaceti závodníky. Zastoupeni však v Ústí byly i Bushido Strakonice, Budo škola KK Písek a Tsunami Prachatice.

Výsledky závodníků z jihu Čech byly velmi dobré.V celkovém hodnocení úspěšnosti obsadilo Karate Č. Budějovice 4. místo v počtu získaných medailových umístění: tři zlaté (Jan Milan, Marek Janouch a družstvo mužů), šest stříbrných a jeden bronz. Budo KK Písek získal dvě zlaté (Marek Pohanka v kata i kumite), jednu stříbrnou a dvě bronzové. Bushido Strakonice přidalo do krajské sbírky jednu zlatou medaili (Regina Rejšková), dvě stříbrné a jednu bronzovou, Tsunami Prachatice si vezlo dvě bronzové medaile.

Vyvrcholením North Bohemia a zároveň i nejsledovanější soutěží bylo kumite týmů, ve které startovalo Karate ČB jak v kategorii mužů, tak i žen.
Strhující finále vybojovala obě družstva: ženy v sestavě Pavla a Zuzana Linhartová, Dominika Faktorová a Mirka Hýsková podlehly výběru ČR 2:1, muži v sestavě Miroslav Hýsek, Petr Zoubek, Jan Kočí, Vojta Kočí a František Mach po nerozhodném výsledku 1:1 porazili po velkém boji domácí výběr Severočechů na pomocné body 14:4.

Trenér budějovických borců Jiří Faktor byl s tímto výsledkem nadmíru spokojen, protože naposledy se v kumite týmů mužů podařilo Nort Bohemii vyhrát před dlouhými patnácti lety! Stínem finálového duelu bylo zranění Jana Kočího, jenž byl po úderu se zlomeným nosem převezen do nemocnice.