Do pátého zápasu vyslal trenér Jihostroje René Dvořák do základní sestavy na post univerzála zkušeného Filipa Rejlka. Domácí kouč Jiří Novák svěřil pozici nahrávače do rukou Lukáše Ticháčka. Právě tento muž vydržel na podání až do stavu 6:0. Pak zkazil servis a to byl první bod Jihočechů. Za stavu 8:1 pro Karlovarsko žádal trenér Dvořák už o druhý time out. V polovině setu hosté dvakrát střídali, de Amo a Rejlek z kurtu odešli, Piskáček a Schouten na něj vyrazili. Set už byl ale rozhodnutý 20:9 a 25:15.

Kde první set skončil, tam druhý začal. Ticháček přišel na servis a zase to bylo 5:0. Na univerzálu zůstal Schouten. Ukrajinec Valerij Todua skočil pro zdánlivě ztracený balon a alespoň na chvíli zdvihl nejen míč, ale i výkon svého týmu. Jenomže ne na dlouho. Seto znovu vyhrál tým, který na postu nahrávače skvěle režíroval Ticháček. Jihočeši nemohli najít rytmus na přihrávce, proto se nemohli prosadit ani v útoku: 25:19.

A třetí set? Pro Jihostroj to byl set záchrany. Ticháčkův servis konečně hosté “otočili” napoprvé. A také se preimérově ocitli ve vedení: 6:5. O oddechový čas, a tedy záchrannou brzdu, musel žádat i trenér Karlovarska Jiří Novák, Jihostroj totiž vedl 14:11. Po úspěšných útocích Michálka se stav vyšplhal až na 23:19 pro Č. Budějovice a úřadovat začal i blok: 25:20.

Ve čtvrtém pokračování se sice tým trenéra Dvořáka dostal před soupeře, ale ten při Indrově servisu skóre otáčel. Oba celky vpluly bok po boku do koncovky. Do servisu se trefil Vašina a Karlovarsko se přiblížilo triumfu: 23:20. Západočeši vyhráli závěrečný set 25:22, zápas 3:1 a sérii 3:2.

Karlovarsko – Jihostroj ČB 3:1 (15, 19, -20, 22). čas 103 minuty.

Rozhodčí Krtička, Rychlík. Bez diváků.

České Budějovice: de Amo, Michálek, Ondrovič, Rejlek, Stoilovič, Todua – libero Kryštof (Piskáček, Schouten, Zmrhal, Mach, Polák). Trenér: René Dvořák.

Karlovarsko: Indra, Wiese, Wilson, Ticháček, Vašina, Patočka – libero Pfeffer, Kočka (Lux, Keemink, Římal). Trenér: Jiří Novák.

Konečný stav série 3:2.