České Budějovice – Třetí zápas extraligy volejbalistů, série o postup do finále, začal Jihostroj v sestavě s univerzálem Filipem Křesťanem. Vyrovnanou bitvu o každý bod sledovali diváci (1920), kteří mocně povzbuzovali svůj tým. Západočeši mají Filipa Rejlka. Ten zase řádil. V koncovce zvládl i extrémně náročné údery, prosadil se na srovnaný trojblok. Dokonce dvakrát za sebou. Hra hostů působila místy stereotypně, nudně, ale účelně. V závěru setu už nesmečoval nikdo jiný než Rejlek. Odvážně si ale poradil v krizové chvíli také českobudějovický univerzál Filip Křesťan. Do vedení 1:0 na sety se přesto dostali hráči Karlovarska.


Druhý set? Obehraná písnička. Domácí se nedokázali dlouho uvolnit: 10:14. Hlavně na servisu. Nikdo z hráčů nedokázal vytvořit delší sérii nechytatelných podání. Škoda. Hlavně u těch, kteří smečovaný servis dovedou. Až Křesťan pochopil, že jinak než riskem to proti Karlovarsku nepůjde. Přidal se Halaba a přímým bodem z podání set ukončil.

Boj o každou výměnu pokračoval i v dalším průběhu. Ve třetím setu držel Rejlek výkon hodně nahoře, dotáhl tým k výhře. S Kupilíkem v sestavě Jihočeši dřeli a vydřeli pátý set.
V něm se strany točily za stavu 8:7. Šťastnější bylo Karlovarsko: 13:15.

Jihostroj ČB – VK ČEZ Karlovarsko 2:3 (-24, 24, – 22, 17, -13)

Konečný stav série: 0:3.
Rozhodčí Kovář, Pecháček. Diváků 1920.
Jihostroj ČB: Palgut, Křesťan, Todua, Mach, Halaba, Michálek – Kryštof (Fila, Kraffer, Kupilík, Šotola, Ondrovič).
Trenéři Dvořák a Skolka.