Jihočešky přivezly domů medaili a také nominaci na prestižní světový šampionát.

V první výkonnostní třídě v kategorii 14-16 let Karolína Beranová skončila třetí. Vybojoval si nominaci na MS, které se na podzim uskuteční v nizozemském Leidenu.

„Kája obhájila třetí místo z nominačního závodu na mistrovství Evropy, po zásluze se nominovala na mistrovství světa,“ hodnotí spokojená trenérka. „Je to úžasný úspěch mladé závodnice, která se letos poprvé účastní soutěže juniorek. Ta je se soutěží seniorek považována za jednu z nejtěžších a ve startovním poli nejvíce vyrovnanou soutěží.“

Nominační soutěž na MS byla dramatickou podívanou. „Byl to boj se vším všudy. Tak napínavý boj o třetí místo jsem dlouho nezažila.“

Karolíně se semifinále nepovedlo tak, jak by chtěla. Do finále postupovala ze čtvrtého místa. „Ona je psychicky vyrovnaná závodnice s jasným cílem,“ říká trenérka.

Jihočeška finále „vyšvihla“ na jedničku s hvězdičkou.

Získala bronz a už zmiňovanou nominaci na MS.

Trenérka Klára Klepalová je spokojená. „Teď doladíme detaily v sestavě a třicátého května odjíždíme na mistrovství Evropy do polského Krakova,“ informovala o vrcholící přípravě. „Krásné je, že máme podporu trenérů z jiných klubů, kterým se Kája líbí, někteří ji sledují odmala, chodí za námi, gratulují,“ přibližuje sympatickou sportovní atmosféru, která náročné a kvalitní závody provází.

Závodu se také zúčastnila Barbora Kuželová, která si vybojovala postup do finále a osmé místo.

„Dvě Jihočešky byly ve finále, to je perfektní.“