Součástí atraktivního programu byly závody Evropského poháru juniorů, na kterých se představila nabitá konkurence z celého světa, a také Český pohár.

Na závodníky čekalo 750 metrů plavání v Jordánu, 20 kilometrů na kole a závěrečný pětikilometrový běh centrem Tábora.

V Evropském poháru juniorů kralovali triatlonisté ze zahraničí. Mezi juniory byl nejlepší Mathis Beaulieu z Kanady a závod juniorek ovládla Vanessa Possbergová ze Švýcarska. Z českých reprezentantů se na stupně vítězů prosadila táborská juniorka Kateřina Hadravová, která skončila třetí.

Na stejných tratích se v podvečer utkala špička českého triatlonu v závodě Českého poháru. Mezi muži byl nejlepší David Martin z týmu Titan Trilife, ženský závod ovládla Alžběta Hrušková z Brno triatlon teamu.