V posledním domácím interligovém utkání házenkářek Písku proti Slavii Praha si proti svému bývalému týmu zahrála v sešívaném dresu písecká rodačka Kateřina Keclíková. „Proti Písku jsem nastoupila po delší době, předtím jsem byla pokaždé zraněná," vysvětluje odchovankyně písecké házené.
U Otavy naposledy působila jako hráčka v sezoně 2008-2009. Další rok už hrála ve Slavii Praha, se kterou vybojovala mistrovský titul. „Byla to sezona snů. Byla to éra, kdy se nám dařilo, hrály jsme uvolněně a všechny jsme si to užívaly," vzpomíná na pocity šampionky Keclíková.
V Písku je však osmadvacetiletá házenkářka jako doma a do jihočeského města se často vrací. „Ráda sem jezdím hlavně za lidmi, které znám. Holky, které v Písku hrají nyní, však znám spíš z jiné stránky než jako bývalé spoluhráčky," říká místní rodačka.
Na palubovce Kateřina Keclíková se svým týmem uspěla a do hlavního města si Slavia odvezla cenné vítězství. „Konečně jsme najely na vítěznou vlnu, i když naše výkony stále nejsou optimální. Důležité je však sbírat body a věříme, že hra se postupně zlepší," naznačuje Keclíková, že správná forma by měla teprve přijít.
Po zisku mistrovského titulu v roce 2010 zamířila Kateřina Keclíková do zahraničí. Po svém návratu z Francie se vrátila zpět do pražské Slavie a znovu touží zažít stejnou radost, jako při oslavách titulu mistryň republiky před čtyřmi roky.
Vloni k tomu měla blízko. Slavia vedla ve finálové sérii proti Mostu již 2:0 na zápasy, Severočešky však vstaly z mrtvých, vývoj série otočily a ligu vyhrály. „Byla to smůla, mrzelo nás to, takže letos se chceme o zisk titulu porvat znovu a uvidíme," ještě teď vzpomíná s lítostí na poslední finálové bitvy Keclíková.
Letos Slavia klopýtla zatím jen jednou, hned v úvodním kole v Porubě a nyní je třetí za Mostem a Michalovci. „V posledních letech jsme byly většinou druhé, takže zisk titulu je pro nás velkou výzvou. Především však chceme zapracovat na zlepšení vlastních výkonů a pak teprve řešit to, jak dopadneme," nemá hlavu v oblacích hráčka Slavie.
Házenkářky Mostu poslední dva ročníky ovládly, ani ony však jistě nebudou mít podle Keclíkové menší motivaci vyhrát znovu. Jistou výhodou Slavie je, že letos nehraje evropské poháry a plně se tak může soustředit právě na ligu.
A co česká reprezentantka říká na její úroveň? „Těžko se mi posuzuje, zda má interliga vzestupnou tendenci, či je tomu opačně. Zkušené hráčky sice odcházejí do zahraničí, na druhou stranu každý rok se v lize objevují nové a velice talentované hráčky," říká Kateřina Keclíková.
Radost z účasti nováčka z Prešova Keclíková zrovna nemá. „Znamená to pro nás další dlouhé cestování. Snad se podaří zápasy spojit, aby dlouhé cesty nebyly tak časté."