Ve Vídni Králové v září prohráli 7:3, když se pětkrát do jihočeské branky trefil Kalegaris. Právě na tohoto hráče si chtěli Kings dát v domácí odvetě pozor, jenomže Kalegaris řádil jako černá ruka i na jihu Čech a Vídeň si tentokrát odvezla výhru v poměru 1:4. O všechny čtyři zásahy do sítě Českých Budějovic se postaral Sandro Kalegaris!
Jihočeši se za svůj výkon ale rozhodně stydět nemusí. Do utkání nastoupili českobudějovičtí Kings mnohem koncentrovaněji než k prvnímu vzájemnému duelu. V první třetině byli svému rakouskému protivníkovi více než vyrovnaným soupeřem, gól však nepadl ani na jedné straně.
První branka utkání padla až v 17. minutě a bohužel do branky Českých Budějovic. Jihočeši poté zasypali vídeňského brankáře Ossimitze sprškou střel, ani jedna z nich však za jeho zády neskončila. Rušno ale bylo i na druhé straně a svůj tým několikrát výrazně podržel také strážce domácí svatyně David Švec. Nestačil jen na samostatný nájezd Sandra Kalegarise v závěru druhé třetiny. Tento gól byl pro Jihočechy obzvláště smolný, neboť kanonýr Vídně stačil svůj brejk zakončit přesně v poslední vteřině prostřední části hry.
Ani gól do šatny Krále nezlomil a Českobudějovičtí dál pokračovali v aktivní hře. Tři a půl minuty před závěrem třetí třetiny zdramatizoval zápas Klíma. Chvíli na to měl na hokejkách vyrovnání Dvořák, avšak neuspěl a naopak při hře vabank ujel dvakrát v závěru Kalegaris a stanovil konečné skóre 1:4.
Stanislav Hrubec (trenér Kings ČB): „Byl to náš nejlepší výkon v sezoně. Musím hráče pochválit, protože na všech postech odvedli dobrou práci. Výsledek ne zcela odpovídá průběhu hry."
V neděli se obě mužstva utkala znovu v přátelském utkání. Trenéři na obou stranách udělali jednu drobnou změnu v sestavě, když mezi tři tyče poslali své gólmanské dvojky. V duelu bohatém na góly Jihočeši nakonec Vídeň přestříleli jasně 8:4.

Sledgehokejisté SHC Kings České Budějovice děkují Městským sportovištím Jindřichův Hradec a Městu Jindřichův Hradec za záštitu nad víkendovými zápasy.

Fakta: SHC Kings České Budějovice – Warriors Vídeň 1:4 (0:0, 0:2, 1:2) – Branky: 42. Klíma (Rumplík, David) – 17. Kalegaris (Ossimitz), 30. Kalegaris (Eberdofer), 44. Kalegaris, 45. Kalegaris. SHC Kings ČB: Švec (Havelka) – V. Paclík, Klíma, F. Paclík – Kalina, Rumplík, David, Dvořák. Vídeň: Ossimitz (Pouzar) – Eberdorfer, Jung, Meixner – Reininger, Haindl, Kalegaris, Wlisczak. Přátelsky: SHC Kings ČB – Warriors Vídeň 8:4 (1:0, 3:2, 4:2).