„Omnium je cyklistický víceboj. Skládá se ze šesti disciplín, v každé z nich sbírá závodník body a vytváří si zároveň pozici pro závěrečný bodovací závod," vysvětluje Klabouchův trenér Petr Cirkl.
Klabouchovi nejlépe vyšel bodovací závod. Tuto disciplínu nadějný českobudějovický kadet vyhrál a celkově skončil v omniu druhý. Z Motola si přivezl stříbro. Prvenství získal Dušan Vavrek z Favoritu Brno.
Klabouch se představil v dobrém světle i v dalších disciplínách, na vítězného Vavreka to ale nestačilo. Mladý závodník Velo clubu Cirkl dojel třetí ve scratchi na pětačtyřicet kol, ve stíhacím závodě na dva kilometry a v závodu na 500 metrů s pevným startem. Třetí byl i v disciplíně 200 metrů s letmým startem, ve které dosáhl čas 11,952 sekundy. Ve vylučovacím závodě skončil čtvrtý. V generálce na republikový šampionát, kterou byla VC Prahy, dokázal svého největšího rivala Vavreka porazit, při mistrovském závodě však cyklista Favoritu Brno Klabouchovi porážku vrátil.
Nyní Klabouch zahájil všeobecnou fyzickou přípravu na další sezonu. „Po mistrovství republiky si trochu odpočinul, ale hned po svátcích začal zase trénovat. Využili jsme dobrých sněhových podmínek a jezdíme si zalyžovat na běžkách na rakouskou stranu Šumavy. Chodí si i zaplavat a přidáme i nějakou posilovnu. Jak to počasí dovolí, vyrazí Petr i na horské kolo. Na závěr příštího týdne zase plánujeme navštívit dráhu v Motole," přibližuje aktuální tréninkový program svého svěřence trenér Petr Cirkl.