Trenér Kladna Jindřich Licek působil v průběhu semifinálové série extraligy volejbalistů naprosto vyrovnaně. Jen jednou nechal propuknout emoce. Na konci druhého zápasu v Č. Budějovicích. Po vyhraném pátém setu se vrhl do středu hřiště a radoval se se svými hráči. Ani jednou neodmítl žádost o rozhovor. Ani po prohře. Z pochopitelných důvodů se mu po posledním zápase odpovídalo veseleji než Bromovi.

Jaký podle vás byl poslední zápas semifinálové série?

Projevilo se, že soupeř už byl zlomený. Až mě to překvapilo. Myslel jsem si, že to bude těžší. Rozhodovalo i zdraví, to se projevilo na obou stranách. Ani my nebyli úplně stoprocentně fit.

Určitě jste přivítal, že se v utkání hrály jen tři sety?

Zaplaťpánbůh, že to pro nás bylo tři nula.

Co podle vás rozhodlo o vašem postupu do finále?

Nejdůležitější byl druhý zápas v Budějovicích. Tam se asi všechno zlomilo.

Je několik minut po proměněném mečbolu, už teď přemýšlíte nad finálovým soupeřem? Chystáte se na Liberec?

Ještě ne. Na to je moc brzo. času je dost, hraje se až třiadvacátého, takže si odpočineme. Také se musíme doléčit. O Liberci začnu přemýšlet až pozítří.

Máte velkou chuť na mistrovský titul, je pro vás Liberec k překonání?

Každý soupeř je k překonání. Čtyřka nejlepších týmů je v české extralize strašně vyrovnaná. Počítám do ní i Ostravu, i když letos ve čtvrtfinále vypadla. Bude to kdo s koho. Kdo chytne lepší fazonu, vyhraje. Finále nebude podle mne jednoznačné pro nás nebo pro Liberec.