Volejbalisté Jihostroje České Budějovice sice měli v kladenské hale velmi dobrý začátek, skvěle blokovali, ale koncovku neuhráli a tím se v zápase dostali Kladenští psychicky do větší pohody. Balabanov znovu držel vysoký standard výkonu. Na síti pomohl Kladnu Beau Graham. Zajímavá situace pozdržela Luengase, kterému se rozedraly boty. "Skvěle zareagoval Emmer, má stejnou značku, stejné číslo, vyřešili jsme to," glosoval netradiční situaci masér Filip Hoch.

Koncovku rozhodlo štěstí, které se tentokrát přiklonilo na stranu kladenských bojovníků. Sestavy obou týmů byly očekávané, podobné, budějovická byla identická s posledními zápasy, včetně tradičního dvojstřídání: van Schie a Emmer do hřiště - Carísilo a Gonzalez na lavičku.

Veronika a Jakub Rožboudovi  a jejich trenér Jan Mraček
Talentovaní sourozenci. Trénuje je Jan Mraček. S úsměvem jde všechno líp!

Začátek druhé sady Kladnu vyšel. Domácí už vedli 7:2 a trenér Kowal začal přemýšlet o změně základní sestavy. Postupně se v utkání objevili Emmer a van Schie, Leština, a dokonce i Michálek. Graham a Seppänen byli agresivnější. Luengas v v)cizích botech nenašel rytmus. Přesto závěr zase rozhodovaly maličkosti. Útokem Niklase Seppänena znamenal vedení domácích 2:0.

Pak už se Platačs nedal zastavit. Jihostroj prohrával postupně o 9 bodů, hráči Jihostroje v závěru pochopili, že série ještě nekončí. Kladno vyhrálo doma 3:0, semifinále pokračuje ve středu.

Kladno - Jihostroj ČB 3:0 (23, 25, 14), rozhodčí Krtička, Buchar, diváků 941. Jihostroj ČB: Carísio, Gonzalez, Okolič, Sedláček, Balabanov, Luengas - libero Kovařík (střídali van Schie, Emmer, Leština, Michálek). Stav série 1:2.