Klasický závod na olympijských tratích byl součástí jedné z největších triatlonových akcí na kontinentě, kterou je skvěle a masově obsazený závodu Heinerman v německém Darmstadtu. Hlavní hvězdou závodu, kterého se vedle lékařů zúčastnilo i 499 profesionálních i hobby triatletů, byl Chris McCormac, australský vítěz havajského Ironmana z roku 2007 a jeden z nejlepších současných triatletů světa.

V konkurenci 61 lékaři absolvoval dr. Klíma plaveckou část až na konci startovního pole, během cyklistické časovky na 42 km se postupně prokousával startovním polem vpřed a celkově 11. časem se posunul až těsně pod stupně vítězů na pátou pozici. Běžecká trať s obrátkou na 5 km nabídla možnost zjistit odstupy od nejlepších a pokusit se ještě alespoň dva soupeře zdolat. Což se nakonec ve velikém vedru podařilo, takže Klíma za vítězným dr. Quastem, několikanásobným mistrem světa a Evropy, a druhým Holfeldem doběhl v kategorii nad 50 let na třetím místě.