Trasa letošního ročníku Dakaru na arabském poloostrově je opět velmi náročná už od úvodu. Druhá etapa měřila celkem 685 kilometrů, z toho 457 činila rychlostní zkouška. Kromě jiného už v ní jezdce potrápily také nepříjemné duny. „Byly celkem měkké, dost se to bořilo. K tomu, aby se duna dobře přejela, bylo složité správně odhadnout rychlost. Asi dvakrát jsem ji napoprvé nevyjel, ale rozhodně jsem nebyl sám,“ popsal Michek.

Podle obou jezdců je závod v Saúdské Arábii znovu velmi rychlý. „Některé pasáže byly hodně riskantní, raději jsem pak trochu zvolnil. Opět jsme ale předvedli docela dobrou rychlost a myslím, že i super výsledek. Teď si potřebuji odpočinout, dát relax. Etapa byla dlouhá a bolí mě šíleně za krkem, cítím také ruce, zápěstí,“ přiznal Michek.

Dlouholetý vládce českého motokrosu svými kvalitními výkony zaujal i špičkové jezdce. „Na tankovací stanici za mnou přišel Adrien Van Beveren a řekl, že jedu dobře a že mě prý neznal, ale už ví, o koho jde a že si dá pozor. Těší mě, že patřím mezi elitu. Kluci z továrních týmů už o nás vědí a jsou z našich výkonů překvapeni,“ prozradil Michek.

Že se o stáji Orion – Moto Racing Group na Dakaru mluví, potvrdil i její šéf Ervín Krajčovič. „Nemyslím, že se nás přímo bojí, ale respekt k nám určitě mají. Jsme tu už poosmé. Manažeři Husqvarny a KTM jsou bývalí závodníci, se kterými se známe z motokrosu. Nepřehlíží nás a vždy se alespoň pozdravíme. Myslím, že nás berou jako malý tým, který ale drží vždy při sobě. Díky dobrým výsledkům a našemu týmovému duchu nás berou jako soupeře, který je může pozlobit,“ prohlásil Krajčovič. „Kvůli naší světlé modré barvě nám občas říkají blue army,“ dodal.