I letos se Jihostroj České Budějovice po zisku mistrovského titulu přihlásil do prestižní evropské klubové soutěže. Potřetí v řadě. A los proběhne zítra večer ve Vídni. „Já bych chtěl jednoho z francouzské dvojice Tours – Paříž, protože tam hrají Češi,“ říká blokař Michal Sukuba, jenž loni stihl kvůli natrženým vazům v koleni pouze poslední zápas skupiny proti Maaseiku. Nijak zvlášť ale soupeře neřeší. „Abych pravdu řekl, ani mě to nijak netíží, s kým budeme hrát,“ podotýká.


Přesto, k Paříži, kde hrají exbudějovičtí Novák se Smrčkou, a Tours, kde válčí Petr Konečný a jeho mladší jmenovec David, by rád přidal nějaký tým z jihu Evropy. „Nejraději budu, když nám nalosují někoho, abychom za ním mohli jet do tepla. Kdybych si mohl vybírat, tak Itálie, Francie, Španělsko…, hlavně ale atraktivního soupeře pro naše diváky,“ přeje si blokař mistrů. „Jsem docela zvědavý, koho dostaneme.“ Věří, že letos se v Lize mistrů ukáže mnohem více než loni. „Pokud to zdraví dovolí, rád bych si to zkusil celé odehrát. Ale uvidíme, ještě je brzy,“ konstatuje.


O tom, jaká nová tvář by se měla v dresu Jihostroje objevit v nové sezoně, zatím nic neví. A tak může jihočeský fanoušek při informačním embargu vedení klubu jen spekulovat. „Já vůbec nic nevím. S nikým jsem nemluvil, kluci na Antukové lize, kde se pohybují reprezentanti a volejbalisté ze zahraničních klubů, toho také moc nevědí. Nikdo neříkal, že by měl někdo přijet na zkoušku, tak uvidíme. Vedení nám nic neříkalo,“ tvrdí dvoumetrový blokař Sukuba.