Boxeři Samsonu slaví po nedělní výhře nad Ostravou 10:8 bronzové extraligové medaile. Velký podíl na vítězství a historickém úspěchu má Marcel Kopečný, jenž v polotěžké váze po výborném výkonu vybodoval ostravského Špringla.

Trenér Zdeněk Faber už v týdnu upozorňoval: „Kopečný má výbornou formu.“ Jeho svěřenec v neděli v ringu tato slova potvrdil a dvě kola byl výrazně lepší než Špringl. „Boxoval jsem s ním už počtvrté. Doma vyhrál dvakrát on, u nás zase dvakrát já,“ říká Kopečný. „Věděl jsem dopředu, že budu boxovat s ním, tak jsem se dobře připravil.“

V nedávných dnech se mu narodila dcera, takže kromě tréninku se musel věnovat i rodičovským povinnostem. „Ráno jsem chodil běhat, přes den jsme se s manželkou starali o dcerku a večer na trénink. Měl jsem dovolenou a takhle vypadal můj denní režim,“ přibližuje svou přípravu na důležitý zápas.

A připraven byl dobře. „Kdybych nebyl, určitě bych nevyhrál,“ připouští. „Špringl je vicemistrem republiky a není to žádná plácačka,“ s respektem hovoří o svém soupeři. „Je to dobrý boxer, ale doma jsem měl ohromnou motivaci ho porazit,“ tvrdí.

Z hlediště mu pomáhalo především otcovo povzbuzování. „Táta, kamarádi a známí, to člověku dodá sílu a vydrží až do konce.“

Sílu vydržet Jihočech potřeboval, protože v závěru zápasu měl navrch ostravský borec. „Došly mi síly a měl jsem toho už opravdu dost. Ale on už jel také z posledních sil. Vzpomněl jsem si na dceru a lidi kolem. To mi hrozně pomohlo. Ale soupeř měl ve třetím kole navrch. To přiznávám. Síly už mi docházely.“

Před verdiktem rozhodčích si vůbec nebyl jistý, že zvítězí právě on. „Už jsem zažil spoustu prapodivných výroků. Jistý jsem si byl, až když mi rozhodčí zvedl ruku,“ tvrdí.

Kopečného dva body znamenaly nedělní definitivní vítězství a zároveň také zisk bronzových medailí pro klub. „Mám z toho obrovskou radost. Medaili jsme si dali před sezonou jako cíl a jsme moc rádi, že se ho podařilo splnit,“ netají se obrovskou spokojeností. „Jsem moc rád, že jsem u takového úspěchu mohl být a také se o něj zasloužit,“ říká borec, jenž nechystá žádnou pauzu, ale rovnou chce začít s přípravou na další sezonu.