Třetí závod sezony Aquila Aerobic and Dance Open 2011 byl vypsán v kategorii děti, kadeti, junioři a senioři. „Celkově se účastnilo už tradičně zhruba tisíc závodníků,“ popisují závodnice z jihu Čech, které tentokrát vyrazily do H. Brodu.
Sport klub Romany Beranové vyslal do soutěže několik závodníků. „V úspěšném začátku sezony pokračuje seniorka Veronika Anna Kotrnochová,“ informuje čtenáře Deníku Romana Beranová.
Kotrnochová letos hostuje v Praze. „Reprezentuje v kategorii týmů, kde získala třetí místo, potvrdila nominaci na mistrovství Evropy,“ připomíná trenérka atraktivní akci, která se letos uskuteční v italském Turíně.
Závodníci museli absolvovat několik kvalifikačních závodů, nominovat se mohou jen ti na prvních třech místech. „Tam musí být mininálně dvakrát, pak proběhne kontrolní závod a nominační komise rozhodne o reprezentaci na mistrovství Evropy,“ popisuje Romana Beranová nelehký nominační systém. „Veronika má v podstatě téměř jistou také nominaci na mistrovství světa, které se uskuteční v Austrálii.“ Světový šampionát se u protinožců uskuteční na podzim.
Juniorka Dominika Nádravská, další závodnice Sport klubu Romany Beranové, vybojovala v Havlíčkově Brodě deváté místo.
V kategorii 11 - 13 let závodily Eliška Balíková (23. místo), Žofie Ptáčková (22.) a Nina Dvořáková (27.). „Pro všechny je každý závod velikou zkušeností, je před nimi ještě spousta dřiny.“
Všechny tři závodnice Sport klubu Romany Beranové startovaly také v kategorii týmů, v této soutěži obsadily deváté místo. „Tuto neděli nás čeká poslední závod na jaře v Praze, pak už máme v plánu jen tvrdou přípravu.“