Velkou zásluhu na výhře měli nejen brankář Maroš Pristaš, jenž předvedl parádní výkon a chytil v posledních vteřinách sedmimetrový hod, či nejlepší střelec zápasu Jan Bicek (8 branek), ale také trenér Vladislav Jordák.

Ten už podruhé oblékl dres a znovu výrazně pomohl jako hráč. V Přerově se zapsal do listiny střelců třikrát, v sobotu dokonce pětkrát a byl druhý hned za Bickem.

K jeho sebenominaci jej donutil i fakt, že disciplinární komise neprominula druhou polovinu třicetidenního trestu Jakubovi Šulcovi. A jak byl trenér spokojen s výkonem nové akvizice Jordáka? „V prvním poločase dělal zbytečné technické chyby. Ale kdybych měl hodnotit celkový výkon, budu jej hodnotit pozitivně,“ usmívá se kouč.

Vítězství, navíc byl druhý nejlepší střelec, to už přece musí být dobrý výkon… Ale: „Ta hra není tolik o brankách. Sice ve druhém poločase jsem dal nějaké důležité góly, ale pro kluky to snad mělo jiné pozitivum,“ věří Jordák.

Svým svěřencům prý předvedl názorný příklad. „Člověk může hrát špatně první poločas, ale je důležité, aby neházel flintu do žita. Aby věděl, že je třeba hrát dál. Já klukům pořád říkám, že nikdy nehrajete dva špatné poločasy. Nikdy to nesmíte vzdát,“ vysvětluje trenér Jiskry.

První poločas ale nevyšel nikomu, střelecky se Jihočeši proti Slezanům trápili. „Dali jsme hodně málo branek. Devět, to je opravdu proti takovým týmům mizérie. Byl to asi jeden z nejhorších výkonů letos,“ nešetří kritikou.

Jenže ve druhém poločase dokázali Třeboňští otočit a zápas vyhrát. „Uhráli jsme dva body, a to je podstatné. Je spousta zápasů, kdy hrajeme dobře, ale prohrajeme. Zvládnout takovéto zápasy jako s Frýdkem, je velmi důležité,“ podotýká kormidelník.

Výborným výkonem se podílel na vítězství brankář Maroš Pristaš. „Opravdu vynikající výkon. I na druhé straně chytal hodně dobře Štolcar, byl to zápas brankářů. Mára byl ale přece jen o tu jednu chycenou sedmičku, která nám zajistila výhru, lepší.“

Zahraje si trenér Vladislav Jordák i v příštím utkání v neděli v Karviné? „Já to neberu jako nějaký comeback. Kuba Šulc je ještě v trestu, proto jsem zvolil tuto variantu. A ta byla v dané situaci nejoptimálnější. Až se Kuba vrátí, budu se opět věnovat trenérské činnosti,“ tvrdí rezolutně.