Třetího ledna roku 2012 bude v KD Metropol odtajněno jméno nejlepšího sportovce Jihočeského kraje za rok 2011.
Kdo jím bude?
Odpověď dnes nečekejte.
Jisté ale je, že titul krále mezi svými kolegy na jihu Čech neobhájí cyklokrosař Martin Bína. Šéf klubu CT Tábor Čestmír Kalaš to dobře ví: „Martin teprve začíná trénovat, v lednu bude najíždět kilometry,” sdělil v rozhovoru pro Deník.
Martin Bína tedy nevyhraje. Šanci ale určitě bude mít další cyklokrosař.
David Kášek.
Letos vyhrál kompletní seriál Českého poháru. Daří se mu i teď. „V celkovém pořadí Toi Toi Cupu je třetí, o konečném pořadí rozhodne mistrovství České republiky,” předpovídají odborníci.
Kášek jel v sobotu v Lounech skvěle, po defektu z úvodu závodu ho o lepší výsledek připravilo píchnuté přední kolo v posledním okruhu.
V neděli na suché a rychlé trati ve Švýcarsku přijel do cíle 8., na vítězného Francouze Moureye ztratil půl minuty.
Čestmír Kalaš si na loňském slavnostním vyhlášení nejlepších sportovců užíval roli nejobletovanější osoby. Táborští byli nejlepší v kategorii týmů, Bína se těšil ze zisku koruny pro krále. „A měli jsme i nejlepšího juniora,” připomíná šéf CT Tábor vyhlášení za rok 2010.
O pořadí ve zmiňovaných kategoriích rozhodují svými hlasy odborníci, i letos ale dáme šanci vám, čtenářům, abyste vybrali sportovní Hvězdu Deníku. Kupon, který po vystřihnutí a vyplnění můžete zaslat nebo donést do inzertního oddělení redakce na náměstí Přemysla Otakara II. v Č. Budějovicích, najdete v tištěné podobě Deníku. Loni jsme nejvíc hlasů napočítali u jména sympatického boxera Michala Vodárka, který sbíral úspěchy i letos. Vybojoval titul mistra České republiky v kategorii do 75 kg a je členem stříbrného extraligového týmu Samson Č. Budějovice.
Cyklista a ambiciozní šéf profesionálního klubu CT Tábor Čestmír Kalaš k populární anketě Deníku, a dalších subjektů, dodává: „I když za rok 2011 nevyhraje přímo cyklista, budeme výsledky pozorně sledovat. Jihočeši jsou hrdí na to, kde žijí, tato anketa má ve sportovním dění na jihu Čech obrovský význam.”