Ještě dlouho do večera si promítala v hlavě, co se jí vlastně vůbec povedlo. Kristýna Zemanová vybojovala v kategorii U23 na mistrovství světa v cyklokrosu stříbro. Podívejte se na video, jak ji přivítali novináři. Dostala od nich čokoládu.

V mixzóně nejprve dostala čokoládové pamlsky od novináře Pavla Petra. Oba jsou z Mladé Boleslavi. "Musíme držet pospolu," usmíval se, když se dočkal příchodu české reprezentantky před mikrofony. Kristýna Zemanová měla také důvod k úsměvu. Na hrudi už se jí houpala stříbrná medaile z mistrovství světa. "Děkuju všem, kteří se o mně tak skvěle starali, bude se mi hezky usínat," vyprávěla dáma, která se s rozbahněnou tratí poprala statečně. Bronz měla už z předchozího šampionát, v Táboře si dojela pro stříbro.

Zdeněk Štybar ukončil na MS v Táboře profesionální kariéru. Jeho rodiče pověsili kolo symbolicky na hřebík
Emotivní chvíle. S maminkou a tatínkem na podiu. Štybar pověsil kolo na hřebík

Kristýna Zemanová se narodila 27. října 2003). Od roku 2019 závodí za mladoboleslavský Brilon Racing Team. Je trojnásobnou mistryní ČR v cyklokrosu, bronzovou a teď už také stříbrnou medailistkou z MS U23. Úspěchy sbírá i na silnici, v roce 2020 získala na MČR stříbro mezi juniorkami, v roce 2022 bronz v elitě.

Na mistrovství světa 2023 v nizozemském Hoogerheide v závodě žen do 23 let brala bronz, získala tak pro Českou republiku medaili z cyklokrosového šampionátu po pěti letech, v Táboře 2024 završila počet medailí pro ČR na dvě. "Jezdí opravdu pěkně," glosoval v sezoně výkony stříbrné dámy z MS trenér české reprezentace Petr Klouček.