Český krasobsruslařský svaz vyšle do Grand Prix vedle Bidaře ještě Vašíčka, Březinu a Timčáka. Kvartet juniorů se o závody podělí.


Petr Bidař se v prestižním seriálu představí potřetí v životě. Má za sebou starty v Talinu a Oslo. „V Rumunsku jsem ještě nikdy nebyl,“ přiznává s úsměvem Jihočech, jenž se o dva týdny později představí v Záhřebu. „Těším se, bude to další zkušenost. Hlavně, abych zajel, co umím. Pak budu spokojen,“ prohlašuje mladík a netají se, že by se poprvé rád vtěsnal mezi deset nejlepších. „Mé dosavadní maximum je dvanácté místo,“ doplňuje.


Přes léto dali s trenérkou Evou Horklovou dohromady zbrusu novou volnou jízdu. Poprvé půjde s kůží na trh právě v Rumunsku.


Výkon při prověrkách naznačil, že mu nová jízda jde k duhu. „Jezdí se mi na ni lépe,“ svěřuje se Bidař. I hudba se mu prý zamlouvá mnohem víc. „Ta loňská mě spíš znervózňovala,“ postěžuje si. Na začátek volné jízdy nově zařadil trojitý flip, který dosud neskákal. „Přes léto jsem se ho jakž takž naučil,“ tvrdí Petr Bidař.

Vedle šampiona

Na přelomu července a sprna se Petr Bidař ve Francii celé tři týdny připravoval na ledě po boku dvojnásobného mistra Evropy Briana Jouberta!
Není divu, že si mladík soustředění v Courchevelle, známém středisku zimních sportů, nemůže vynachválit. „Byli jsme dvakrát denně na ledě, líbilo se mi to,“ považuje si, že mohl být součástí tréninkové skupiny v čele s Joubertem.


Bylo to něco jiného, než když se v Praze potkává s Tomášem Vernerem. „Tom je kamarád,“ podotýká Bidař a obě evropské hvězdy porovnává: „Joubert je větší nervák. Od každého si mohu vzít něco. Od Jouberta například to, jak se dokáže vyburcovat, bojovnost,“ přemítá český juniorský reprezentant.