Výprava z České republiky strávila na Kypru celkem devět příjemných dnů. „Jeli jsme dvě až tři vystoupení denně,“ říká Petr Bidař.

Na provizorním stadionu, který stojí na výstavišti jen od ledna do března, krasobruslaři museli přizpůsobit program rozměrům ledové plochy – byla menší než obvykle. „Připravil jsem si svůj starý a nový program s některými obměnami, aby se diváci více bavili,“ vysvětluje Bidař. Dopolední vystoupení navštěvovaly školní kolektivy, odpoledne zavítali na stadion zájemci z řad široké veřejnosti. Bidař si nemohl nevšimnout, že místní se dívají na krasobruslení jako na exotický sport. „Nejdřív na nás koukali trochu nedůvěřivě. Ale pak se jim to líbilo. Sklidili jsme bouřlivý potlesk,“ tvrdí Petr Bidař a mezi řečí se zmíní, že o fanynky nebyla nouze. „Když tam ráno byly školy, div že nás netahaly z ledu . . .“

Exhibice v teple

V hlavním městě Kypru, Nikósii, Petr Bidař nebyl sám. „Ve skupině byl taneční juniorský pár Češka – Procházková, skupina synchronizovaného bruslení Olympie Praha, veterán Lukáš Rakowski a ještě dvě malá děvčata z Prahy,“ upřesňuje Jihočech a nepopírá, že se mu neobyčejná brigáda na ledě líbila. Kromě toho, že si finančně přilepšil, ujel posledním záchvěvům české zimy do teplejších krajin. „Teplota byla běžně kolem osmnácti stupňů, ale když vysvitlo slunce, bylo to na kraťasy!“ liboval si Bidař.

Celkově ho ale Kypr ve stavu, v jakém ho mimo hlavní turistickou sezonu zastihl, prý zrovna nenadchl. „Pocity jsem z něj měl smíšené. Bydlet bych tam nechtěl, je tam dost nepořádek,“pravil zklamaně.

Pokud by se mu v budoucnu naskytla podobná příležitost, určitě by se jí nebránil a vyjel by do zahraničí znovu. Pravděpodobně už se svojí partnerkou ze sportovní dvojice – Klárou Kadlecovou. „Předběžně jsme se domlouvali, že bychom jeli na Kypr nebo do Itálie, líbilo by se mi to. Ale to je všechno ještě ve hvězdách,“ nechce předbíhat.

I když Petr Bidař má po sezoně závodní volno, rozhodně ani v těchto dnech nezahálí. Naopak pilně trénuje. Před časem totiž ohlásil přestup mezi sportovní páry, kterým v tomto roce věnuje víc času než sólo přípravě. A dělá pokroky. „Zatím mám dobrý pocit. Zlepšujeme se,“ nelituje svého rozhodnutí Petr Bidař. První oficiální start nové dvojice Bidař – Kadlecová v závodě je ale zatím v nedohlednu. „Možná na konci prázdnin. Možná!“ připouští krasobruslař BK České Budějovice.

Z Kypru se vydal trénovat do Brna, kam s Kadlecovou dojíždějí za svým konzultantem, bývalým reprezentantem Otto Dlabolou.

Lepšího rádce mít v Čechách nemůže – v roce 2005 Dlabola s Beránkovou ukončili reprezentační kariéru, jejich největším úspěchem bylo 8. místo na ZOH v Salt Lake City. A teď Otto Dlabola v roli trenéra radí začínajícímu páru. „Z Kypru jsem přiletěl v pondělí v půl čtvrté ráno a jel jsem rovnou sem. V Brně jsou zrovna školní prázdniny. Trénujeme ve starém Rondu, každý den jsme na ledě,“ ujišťuje Petr Bidař.

Novou výzvu bere bronzový Čech z posledního mistrovství republiky hodně vážně.