Zahájení je spojeno s losováním závodu. Slovo dostane předsedkyně svazu Věra Tauchmanová, šéf BK ČB Petr Dvořák a také primátor města Juraj Thoma. „Součástí programu bude vystoupení děvčat v aerobiku,“ sdělila mluvčí závodu Renata Dvořáková.

Závodníci s trenéry přijížděli do jihočeské metropole už ve středu. Diváci mají vstup zdarma a mohou se těšit například na účastníka ME Michala Březinu, jenž je s trojitým axelem horkým kandidátem na zlato v juniorské kategorii. Nejlepší česká krasobruslařka Nela Simaová se nezúčastní kvůli studijním povinnostem.

Českobudějovický talent Petr Bidař obhajuje mezi juniory stříbro. Nominaci si vyjeli i jeho oddíloví kolegové – loni senzačně bronzový Miroslav Dvořák a Leo Nowický.

BK ČB vyšle do závodů celkem devět závodníků. Mohlo jich být deset, kdyby se na postaršenou juniorku Kristinu Pauknerovou tolik nelepily nemoci. V domácím prostředí se tak vedle juniorů představí juniorky Nowická a Píšová, žačka Sandra Ludačková, mladší žačky Aneta Nováková a Michaela Bořková a mladší žák Václav Novotný.

Jako první vyjedou na hlavní plochu Budvar arény taneční páry, jejichž krátký program začíná zítra v 15.30 hodin, hned po nich nastoupí na led sportovní dvojice. Naopak tečku za šampionátem obstará exhibice v neděli večer (19.15).

Dorazí mistr

Českobudějovický klub se může pyšnit evropským šampionem. „Tomáš Verner určitě přijede, i když sám exhibici nepojede. Doktor Verner přislíbil, že ho po návratu z Kanady přiveze do Budějovic. Během exhibice mu poděkujeme za reprezentaci klubu,“ avizuje mluvčí MČR Dvořáková účast mistra Evropy.