Odchovanec českobudějovického basketbalu ukončilsvé zahraniční působení a po Novém roce se vrátil pod domácí koše. Bývalý reprezentant podepsal smlouvu s Pardubicemi, čtvrtým celkem Mattoni NBL, a to do konce této ligové sezony.

V říjnu Lukáš Kraus odehrál za Palencii ve druhé nejvyšší španělské lize pět zápasů, v nichž průměrně strávil na palubovce jen sedm minut a připsal si jeden bod. Od 24. října, kdy nastoupil proti Tarragoně, nehrál a pouze trénoval.

Až v sobotu se objevil jako nová akvizice v sestavě Pardubic proti Prostějovu (81:83)! Kouč Jan Slowiak, kterého dobře zná ze společného působení v Liberci, mu dal na úvod dost prostoru. Kraus se odvděčil dobrým výkonem, odehrál 17 minut a zaznamenal deset bodů.

„Určitě na něm bylo vidět, že chce hrát týmově, vzal na sebe odpovědnost, kdy měl, střílel se slušnou úspěšností. Také bych řekl, že jsem neviděl nějaké chyby v obraně, takže pokud v takových výkonech bude pokračovat, myslím, že to je přesně to, co jsme potřebovali,“ okomentoval pochvalně trenér Jan Slowiak pro web bkpardubice.cz premiéru Lukáše Krause v dresu Pardubic.

Basketbal se divákům musel líbit, na Prostějov dorazila rekordní návštěva sezony – 2640 fanoušků! „Takový zápas v Pardubicích dlouho nebyl k vidění!“ rozplýval se sportovní redaktor Pardubického deníku Zdeněk Zamastil, jenž potvrdil, že Lukáš Kraus patřil v utkání k nejlepším hráčům domácího celku.