Vyvrcholení soutěže prožívalo s družstvem několik desítek příznivců, kteří Pedagog v rozhodujícím duelu odměňovali bouřlivým potleskem.

Čakovická Avia sice vyrazila za třetiligovým titulem lépe, vedla 1:0 na zápasy, ve druhém kopci se ale zadýchala a nakonec zastavila v polovině cesty. Sok z jihu Čech se kolem ní přehnal jako hurikán, vyhrál 9:1 a 9:3!

Po finále čtveřici hostů nebylo vůbec do řeči. Když se dlouhán Michal Hüttl na naléhání chystal přece jen promluvit, definitivně ho odradil postoj kolegů.

„Nebudeme dávat žádné informace."

„Nic. Napište, že výsledek hovoří za vše."

Na druhé straně sálu Českobudějovičtí sbírali gratulace od svých příznivců. Hlavní oslavy proběhly v restauraci Pohádka.
Deník posbíral bezprostřední ohlasy hráčů Pedagogu po vítězném utkání v herně na Branišovské, kde se v příští sezoně bude hrát druhá liga.

Benjamínek týmu Filip Kortus nastoupil k prvnímu finále a po porážce přenechal své místo zkušenějšímu Danielu Bakalářovi. „První zápas se nám nepovedl. Neřekl bych, že jsem hrál nejhůř, v sezoně jsem odehrál i horší zápasy, často jsem vedl, ale nedokázal proměnit ve vítězství. Asi mi chyběly zkušenosti. Play off jsem hrál poprvé a důležitost prvního zápasu, který byl jako jediný vyrovnaný, na nás s Mírou Bauerem dolehla," přiznal nejmladší člen týmu.

Prachatický host Miroslav Bauer v Čakovicích ožil, a také doma se po úvodní porážce se Šulcem rozehrál v neděli k výkonu, jaký se od něj čekal. „Dnes už to bylo v pohodě, včera taky. Nejhorší byl ten první zápas, který jsem psychicky moc nezvládl. V Čakovicích jsem se vyhecoval, venku se mi hrálo skoro lépe. Doma jsem od druhého utkání na sobotní výkon navázal a bez problémů vyhrál."

Před zraky diváků se Bauer cítil poněkud nesvůj. „Byli tu diváci, přijela se podívat rodina. Trochu mě to svazovalo, ale po prvním zápase už to bylo v pohodě," prohlásil úřadující okresní přeborník.

Důležitý byl příspěvek zkušeného Daniela Bakaláře, který toho v sezoně moc neodehrál, v kritickou chvíli ho ale Pedagog vytáhl jako žolíka. Bodoval v odvetě v Čakovicích i ve třetím, rozhodujícím duelu. „Jsem rád, že jsem klukům pomohl a dokázal Filipa zastoupit. Vystřídal jsem ho, povedlo se vyhrát, takže myslím, že to byl dobrý tah."

Přiznal, že měl obavy… „Nebylo to úplně ono, protože trénuji jednou týdně hodinu a půl, někdy ani to ne, k tomu zdravotní problémy… Dá se říct, že Honza Janda mě přemluvil, abych to zkusil," naznačil Bakalář, že váhal, zda do rozjetého vlaku naskočit.

Lídr týmu Pavel Kortus ml. si kulisu v herně Pedagogu vyloženě užíval. A roli lídra zvládl bezezbytku: S Janem Jandou vyhrál úvodní čtyřhru, v singlech pak neztratil za domácími stoly ani set. „Určitě hrát druhou ligu budeme," ujistil. „Celou sezonu jsme se o to snažili a nakonec se nám to povedlo. Základní část proběhla podle plánu, ale pořád jsme věděli, že je tu ještě play off, které je hrozně těžké, navíc jsme první zápas doma nezačali dobře. Rozhodla sobotní odveta. Tlak, který jsme cítili u nás, se přenesl na soupeře a myslím, že to úplně nezvládl. Nám se naopak hrálo dobře, hned na začátku jsme jim odskočili a doma to potvrdili," radoval se z postupu Pavel Kortus mladší.

Ligový rutinér Jan Janda rozdával úsměvy. Dvakrát zvítězil 3:0, přesto byl rád, že už nemusí nastoupit ke třetí dvouhře. Pavel Kortus ml. totiž výhrou nad Hüttlem přidal devátý bod a bylo rozhodnuto. „Nejdříve jsem měl ze zápasů velké obavy, protože má poslední zkušenost s play off je sedm, osm let stará. Také jsme vyhráli dlouhodobou část a hráli derby se čtvrtými Strakonicemi. Dáda Bakalář se tehdy zranil, takže jsme vypadli v semifinále," zavzpomínal Janda.

Věděl, že na něj Pedagog spoléhá. „Cítil jsem zodpovědnost, byl bych zklamán, kdybychom to nedokázali. Ty tři zápasy celkově byly super, parta dobrá, všichni makali. Přišlo se podívat hodně diváků a hrál se pěkný ping-pong. Atmosféru jsem si moc užil. Až jsem byl překvapen, jak jsem byl v klidu a opravdu si to užíval. Byl jsem rád, že se mi docela dařilo, takže jak jsem byl po prvním prohraném zápase trochu skeptický, tak teď jsem nadšený!" prohlásila stálice Pedagogu Č. Budějovice, jež má od 50. výročí založení klubu své místo v síni slávy.