Krumlovský vodácký maraton 2017 vyhrála posádka K2 Tomáš Ježek - Jakub Zavřel z USK Praha. "Na začátku jsme se převrátili, vykoupali jsme se," vyprávěl Tomáš Ježek. Pak jsme nemohli jet svým tempem," popisoval Ježek. "Nahrálo nám, že naši největší konkurenti měli defekt," připomněl kolizi páru Mrůzek - Slepica. "Rozbilo se nám kormidlo, nemohli jsme pokračovat," vysvětloval Kamil Mrůzek.
Ředitel Krumlovského vodáckého maratonu Lukáš Novosad byl v cíli maximálně spokojený. "Osvědčilo se rozdělení startovních linií, startovní listina byla zaplněná, závodu krásně přálo počasí," vyprávěl.
V českokrumlovském cíli opravdu krásně svítilo sluníčko, vodáci si odpoledne evidentně užívali. "Je nádherně." Teploty se šplhaly až ke dvaceti stupňům.
Pořadatelé v Pivovarské zahradě vyhlásili pořadí ve všech kategoriích, odměnili posádky také z pátečního sprintu. "A vyhlásili jsme výsledky sedmidílného seriálu Českého poháru v paddleboardingu," doplnila Lucie Fialová na adresu 1. ročníku populární soutěže.
"V dalších letech budeme pokračovat," potvrdil Lukáš Novosad, který tak prakticky odstartoval přípravy na 16. ročník Krumlovského vodáckého maratonu. V 15. ročníku startovali zástupci ze 23 států celého světa.