V Č. Budějovicích má krasobruslení velikou tradci, vyrůstají tady účastníci MS i olympijských her.
Českobudějovická juniorská sportovní dvojice Barbora Kucianová a Lukáš Vochozka po vydařených jízdách se ziskem 137,58 bodů šampionát ve své kategorii ovládla. "Bára s Lukášem jsou po náročné podzimní přípravě, kterou absolvovali v italském Bergamu." Co v tréninku nabruslili, dokázali na ladě v Budapešti zužitkovat. "Před šampionátem se v přípravě připojili k českému týmu a poslední detaily ladili na společném kempu ve Vsetíně."

Barbora Kucianová s Lukášem Vochozkou patří v náročném sportu, jakým světové krasobruslení je, k velkým talentům. "Jsem rád, že Bára s Lukášem zvládli čisté programy a podařilo se jim vylepšit osobní maximum," hodnotí vystoupení svých svěřenců trenér Petr Bidař, který sám má za sebou velmi úspěšnou krasobruslařskou kariéru. Jedenatřicetiletý Bidař závodil s Klárou Kadlecovou, skončili sedmí na ME v Bernu v roce 2011 a 15. na MS 2011 v Moskvě. Trenér má o prioritách pro letošní sezonu naprosto jasno: "Veškerou přípravu směřujeme k únorovému mistrovství světa juniorů, kam se juniorská sportovka kvalifikovala." Kucianová a Vochozka budou v úvodu roku 2023 ladit formu právě na tento šampionát.

Nový zastřešený zimní stadion v Plané nad Lužnicí
Paráda! Jihočeský kraj má nový zastřešený zimní stadion. Vyrostl v Plané

Barbora Kuciánová se narodila 8.4. 2007 v Českých Budějovicích, kde také ve třech letech začala bruslit. Ráda běhá a poslouchá hudbu. Lukáš Vochozka se narodil 15.7. 2003 také v Českých Budějovicích. Ve třech letech nastoupil do školy bruslení, protože chtěl hrát hokej. Bruslení ho tak zaujalo, že už zůstal u krasobruslení. Ve volném čase rád rybaří anebo hraje PlayStation hry. Kuciánová s Vochozkou se na poli sportovních párů v sezoně 2021/22 zúčastnili mistrovství světa juniorů a obsadili 9. místo.

O další úspěch českobudějovického krasobruslení se postarala juniorka Nikola Sitková, která od letošní sezony tvoří sportovní dvojici se slovenským partnerem Oliverem Kubačákem. "Nikola s Oliverem v soutěži vybruslili druhé místo a zajistili si tak slovenský titul."