Samotný chod závodu, kterého se zúčastnil úctyhodný počet 187 jezdců, si stejně jako při ostatních mistrovských podnicích řídil Czech Kart Open Club v AČR, ale písečtí organizátoři museli nachystat všechno ostatní. „Příprava takového závodu vyžaduje velké organizační i finanční prostředky. Vybavit depo mobilními záchody, zajistit elektrické rozvody. Navíc jsme před samotným závodem organizovali tréninky. Vyšli jsme jezdcům vstříc, aby se s tratí mohli co nejlépe seznámit,“ vysvětluje. „Ale jsme rádi, že funguje náš základní organizační tým, na který se mohu spolehnout. Snažíme si získávat i další zájemce, ale je to poměrně složité,“ je si vědom.

Sezona velkých závodů sice na Hradišti skončila, ale to neznamená, že by zde ruch motorů utichl. O uplynulém víkendu hostil Písek závody pitbiků, nyní bude následovat řada komerčních akcí a třeba také sraz motocyklů Harley-Davidson. „A pak už pomalu začneme chystat další sezonu,“ usměje se.

David Gorčica na nejvyšším stupni na závodě německého šampionátu.
Motokárový talent David Gorčica je úspěšný v zahraničí, o víkendu pojede v Písku

V plánu mají na Hradišti především opravu obrubníků. „Snažíme se udržet motoristický sport na nějaké úrovni, i když někdy je to složité,“ dobře ví Kudrle, jenž pro příští sezonu plánuje opět závod rakouského šampionátu v supermotu, nejspíš opět i mistrovství republiky v této disciplíně, dva závody domácího seriálu minibiků a opět také mistrovství republiky v motokárách. „Náš největší problém je v tom, že dráha je sice super, ale chybí nám zázemí, které vyžadují velké závody. Jejich účastníci jsou zvyklí na určitý komfort, který úplně nejsme schopni nabídnout,“ naráží na problémy s depem, které při větších závodech vznikána přilehlé pronajaté louce.

Přestože potíže jsou, Kudrle se nevzdává a závody bude se svými parťáky pořádat dál. „Chtěl bych poděkovat našemu organizačnímu týmu, vedení Svazu technických sportů a všem, kteříse podílejí na organizaci a zabezpečení závodů. Poděkování patří také Jihočeskému kraji, který nám významně pomohl,“ vzkazuje.