Zraky se budou upírat zejména na družstvo dorostu, které ve složení František Šimek, Jan Sýkora a Petra Kubešová postoupilo do druhé ligy.

Po osmi letech se tak povedlo opět českobudějovickému mládí vyhrát v okresním přeboru a následně i triumfovat v krajské kvalifikaci.

Obrovský úspěch

„Pro náš oddíl je to obrovský úspěch. Naši dorostenci dělají dlouhodobě dobré jméno oddílu a postup do druhé nejvyšší soutěže je vyvrcholením jejich snahy,“ tvrdí Jiří Bláha, předseda kuželkářů Lokomotivy Č. Budějovice.

S velkým odhodláním půjde do přípravy na nadcházející sezony i družstvo žen. Tomu se minulá sezona ve druhé nejvyšší soutěži příliš nepovedla. Po ataku postupových příček v předchozích letech se musely dámy z „Lokotky“ spokojit se spodní polovinou tabulky.

„Naše holky určitě budou chtít ukázat, že to byla jen náhoda. Přejeme si, aby se zase vrátily do těch nejvyšších pater tabulky,“ naznačuje Bláha, který má jakožto vedoucí A-týmu mužů mírné starosti se sestavou.

Marodka

„Už loni jsme měli problémy se zdravotním stavem hráčů,“ přiznává šéf suchovrbenských kuželkářů.

Miroslav Češka dlouho nehrál kvůli problémům s kolenem. „Jeho absence v několika utkáních pro nás byla velmi bolestnou. Na začátku následující sezony na tom ale nebudeme o mnoho lépe,“ klopí zrak.

„Hned po sezoně totiž musel na operaci menisku v levém koleni Franta Krump. Musíme doufat, že se do začátku sezony stihne dát dohromady. Je oporou týmu.“

Kuželkáři českobudějovické Lokomotivy budou opět čeřit třetiligové vody. B-tým bude hrát krajský přebor a “céčko“ se pokusí prosadit v okresní konkurenci.

Koncem měsíce

Příprava na kuželně v Suchém Vrbném začne koncem července. Soutěže startují na začátku září. „Jako každý rok nás čekají letní přípravné turnaje a máme v plánu i přátelské zápasy,“ dodává závěrem Jiří Bláha.