Po necelém roce se na jindřichohradeckou palubovku vrátil poněkud nečekaně americký basketbalista Lamb Autrey.

Jindřichohradečtí fanoušci stále nemohou zapomenout na jeho basketbalové dovednosti, kterými se prezentoval v minulé sezoně, kdy u Vajgaru působil. Jindřichův Hradec zažil sezonu snů a na americké trio Autrey, White a Robinson se bude u Vajgaru zřejmě ještě dlouho vzpomínat.
Po konci úspěšné sezony trojice Američanů z České republiky odcestovala domů. Nyní se postupně začínají vracet zpátky.
Brison White se do Jindřichova Hradce vrátil jako posila Lions na podzim loňského roku. Poprvé se objevil na jindřichohradecké palubovce 16. listopadu. Tehdy přijeli k Vajgaru k utkání 11. kola basketbalisté Pardubic.
K dalšímu utkání přicestoval východočeský klub na jih Čech právě před týdnem a přivezl s sebou Lamba Autreyho.
S Pardubicemi se Lions v tomto ročníku doma s největší pravděpodobností již neutkají. Kdo ví, třeba by se u Vajgaru objevil Donald Robinson.
Při příležitosti posledního vzájemného duelu mezi Jindřichovým Hradcem a Pardubicemi se se svým příběhem svěřil Lamb Autrey. V České republice republice je přesně od počátku tohoto roku.

Po necelém roce jste se vrátil do vám dobře známého prostředí v Jindřichově Hradci. Jaký jste z toho měl pocit?
Bylo to skvělé, cítil jsem se jako doma. Hned jsem si vzpomněl na svou zámořskou kariéru a bylo skvělé vidět známé tváře. Bylo mi požehnáním, že jsem tady byl, a že jsem zase v České republice.

V Pardubicích ale nehrajete od počátku sezony. Kdy jste se k týmu připojil?
Přijel jsem prvního ledna.

Odkud jste do Pardubic přišel?
Předtím jsem působil ve Finsku.

Proč jste si za svoje další působiště zvolil právě Pardubice?
V Pardubicích jsem navázal na to, na čem jsem pracoval ve Finsku. Bůh mě poslal sem a dělám a prožívám to, co má zde pro mě připravené. Jsem nadšený, že mohu být součástí pardubické rodiny. Jsou zde skvělí lidé a já ten tým miluji. Je to rozhodně ta nejlepší sezona, kterou mohu s partou těchto skvělých chlapíků hrát.

Řešil jste také jiné možnosti v zahraničních ligách?
Ano, v létě jsem dostal nabídky z Polska, Kypru a také Maďarska.

Kam jste zamířil z Jindřichova Hradce po konci minulé sezony?
Odjel jsem domů do San Antonia v Texasu.

Později jste se vrátil zpátky do Evropy?
Doma jsem vydržel asi tři měsíce a pak jsem šel zpět do Evropy. Šel jsem do Finska, ale tam to nedopadlo podle mých představ a nakonec jsem tedy rád, že jsem zase skončil v Čechách.

Jak vzpomínáte na své angažmá v Jindřichově Hradci?
Bylo to skvělé a jsem vděčný, že jsem tu mohl být. V Jindřichově Hradci bylo vše dobře zorganizované a bylo to dobré místo, kde jsem mohl nastartovat svoji basketbalovou kariéru. Děkuji Bohu, že jsem tady byl úspěšný. Nyní jsem v Pardubicích, kde je to podobné, možná dokonce ještě lepší.

Měl jste možnost při příležitosti utkání v Jindřichově Hradci popovídat si s vaším kamarádem Brisonem Whitem?
Ano, oba jsme byli nadšení. Zavzpomínali jsme na chvíle, kdy jsme hráli spolu. Teď bylo zajímavé zahrát si taky proti sobě. Brison je velmi soutěživý hráč stejně jako já, takže nám to připomnělo období, kdy jsme spolu hráli a trénovali v Jindřichově Hradci. Bylo báječné ho zase potkat.

Jaké jsou vaše plány pro příští sezonu? Hodláte se v české lize usadit trvaleji?
Ano, jak říkám v Čechách se mi moc líbí. V obou týmech, ve kterých jsem hrál, je takové rodinné prostředí. Všude mají velmi dobrý přístup k hráčům jak na basketbalové, tak na osobní úrovni. Jsou zde úžasní lidé a v České republice bych chtěl zůstat. Pokud mě tady budou chtít, budu velice rád.

Jiné varianty, například v zahraničí, neexistují?
Záleží také na tom, jaké plány má se mnou Bůh, a co si pro mě ještě připravil. Pokud ale o mě bude v české lize zájem, těším se, že tady budu pokračovat.

Domluvíte se již v češtině?
Moc ne, ale snažím se něco naučit. Pár slov znám. Umím říct, jak se máš, dobrý den, čau, ahoj a tak.