Jak Deníku už v pondělníku informoval, o víkendu se konečně dočkali, když ve finálové sérii extraligy porazili Locos Břeclav i potřetí a po výhře 2:0 vyhráli na zápasy 3:0 a mohli před domácími fanoušky oslavit svůj premiérový titul mezi muži!

Vítězové základní části vyhráli první zápas finále minulý víkend doma 8:3, na soupeřově hřišti pak přidali vítězství 8:1 a ve třetím duelu dvakrát skórovali ve čtvrté směně a historický úspěch už si nenechali uniknout.

„Poslední finálový zápas zahájil slavnostním nadhozem rektor JIhočeské univerzity Tomáš Machula,“ vyzdvihla ve svém mailu pro Deník jižní Čechy manažerka ledenického softballového klubu Hana Korčáková.

„Soustředili jsme se hlavně na sebe, zaměřovali se na útok a dařilo se nám také v obraně. Rád bych, aby v Ledenicích vznikla dynastie a nebylo to o jednom úspěchu,“ uvedl pro ČTK trenér vítězů Jaroslav Korčák. „Víme, že obhájit titul bude extrémně náročné. Hlad ale rozhodně máme a úspěch chceme zopakovat,“ dodal.

„Potvrdilo se, že tento poslední schod byl opravdu nejvyšší. Bojovali jsme proti nejlepšímu pálkařskému týmu,“ konstatoval břeclavský kouč Dušan Borbély, jehož tým hrál finále jako první nováček v historii. „Chtěli jsme minimálně finálovou sérii prodloužit do čtvrtého utkání, které bychom hráli doma. Průměrný věk našeho týmu je osmnáct let. V těch klucích tudíž je budoucnost českého softbalu,“ dodal.

Skvělý víkend ledenického softballu přinesl i další velké úspěchy. „Žáci vybojovali na mistrovství ČR v Kunovicích po výhře nad Joudrs Praha 5:3 bronzové medaile, které přivezli z Havlíčkova Brodu i naši junioři a ženy po sobotní výhře nad nadupanými Kunovicemi vstoupily do finále extraligy na hřišti Eagles Praha již ve 4. směně jasnou výhrou 13:1,“ zářila Korčáková a dodala, že teď se finálové série přesouvá do Ledenic.