Studenti Střední průmyslové školy strojní a elektrotechnické v Českých Budějovicích se aktivně zapojili do rozšíření registru dárců kostní dřeně. K charitativnímu projektu je nasměroval pedagog školy, bývalý volejbalový reprezentant České republiky Radek Mach. "Tento pilotní projekt je součástí projektu Dukla pomáhá, doufám, že jsme odstartovali tradici," říká 206 centimetrů vysoký teď už bývalý extraligový blokař.

Memoriál Jana Marka v Jindřichově Hradci
Na Honzu nezapomeneme, říká Jan Hanzálek na Stadionu Jana Marka

Mezi studenty dorazila se svými kolegy Jana Vondráková z transfuzního oddělení Nemocnice České Budějovice. "Jsme moc rádi, že jsme sem mohli zavítat," uvedla primářka oddělení klinické hematologie. Byla mile zaskočena počtem studentů, kteří se rozhodli pro zapsání do registru. "Potřebujeme stále nové a nové dárce. Dárců ubývá a pacientů, kteří potřebují transplantaci kostní dřeně, přibývá," zmínila nepříliš lichotivou bilanci. "Jsme moc rádi, že jsme mezi studenty mohli přijít."

Radek Mach patřil v sestavě české reprezentace a Jihostroje České Budějovice k oporám. Loni definitivně ukončil kariéru. Teď je nepřehlédnutelnou oporou pedagogického sboru SPŠ SE České Budějovice. "Se studenty pomáháme rádi, nastartovali jsme i bohulibé projekty a budeme v tom pokračovat."