Úvodní závod se pojede na jedné z nejvýše položených tratí u nás v oblasti nazývané Česká Sibiř. Startovat se bude jako v minulých letech ve třídách 65 + 85 ccm, Hobby MX2, Hobby MX1, Veteráni nad 40 let, MX2 a MX1.

„Votická trať zůstává profilem stejná, je nachystána a snažili jsme se ji i v rámci možností i trochu načechrat. V týdnu čekáme srážky, takže věříme v dobrý podklad. Depo je pro natěšené závodníky připraveno a nově umístěný stánek s občerstvením zajišťuje lepší přístup do středu tratě,“ informuje zástupce pořadatele Jakub Hořejší.

Jihočeské motokrosové středisko letos muselo pozměnit původně plánovaný kalendář, který čítal celkem sedm závodů. Nakonec se musely dva úvodní zrušit a seriál tak začne právě tuto sobotu ve Voticích. Pokračovat pak bude ve sváteční pondělí 5. července v Netolicích, 14. srpna v Pacově, 19. září v Kaplici a končit bude 2. října v Jiníně.

Do přeboru je přihlášeno 364 jezdců. „Je mezi nimi několik špičkových pilotů z mezinárodního mistrovství republiky, řada Rakušanů a také osmnáct dívek a žen,“ informuje vedoucí jihočeského motokrosového střediska Evžen Zadražil.

Slavnostní vyhlášení sezóny 2020 se bohužel vzhledem k vládním opatřením uskutečnit nemohlo, ale nejlepších deset z každé hlavní kubatury a pět prvních z vedlejších kategorií bude oceněno individuálně právě teď ve Voticích.

Jezdci pouze vyplní prohlášení o bezinfekčnosti, pro diváky žádné omezení neplatí, vstupné je dobrovolné.

Přejímky jezdců začnou ve Voticích již v pátek od 18 hodin a budou pokračovat v sobotu od 6.30. Tréninky začínají v 7.45 a start hlavního závodu je naplánován na 12.30.