Do cvičení nad plán se v dusném počasí zaprvé nikomu moc nechtělo, zadruhé sportovci závodili s časem.

„Já sám si za rok zaběhnu tak dva až tři extrémní závody,“ popisoval ředitel závodu, jaký je jeho vztah k překonávání vlastních schopností a možností.

Ale zrovna v Jindřichově Hradci neměl přímo na běh ani pomyšlení. Pod jeho organizační taktovkou všechno šlapalo, jak bylo předem naplánováno. Extrémní závody nejen v ČR mají opravdu velmi velkou popularitu.

Extrémní závod Jindřichohradecký levExtrémní závod Jindřichohradecký levZdroj: Deník/ Kamil JášaO Jihočeském kraji to platí také. A už potřetí to platí také o Jindřichově Hradci.

Kdy se zrodila myšlenka na uspořádání závodu?

Na Fakultě managementu v Jindřichově Hradci se sportovci dali dohromady a vymysleli něco, co daleko přesáhlo hranice Jihočeského kraje. „Byli jsme parta studentů, kteří měli nějaké zkušenosti s organizováním akcí.“ A chtěli vytvořit závod, který sami uspořádají.

„Ten náš má vojenskou tématiku, je vojensky zaměřený,“ popisuje Jiří Chalupský odlišnosti od ostatních tratí. Také proto je Jindřichohradecký lev jediným extrémním překážkovým závodem v České republice, kterého se zúčastňují profesionální vojáci. Právě na nich bylo vidět, závodili ještě v poměrně nižších teplotách, že vědí, jak na kterou překážku vyzrát.

Horko bylo.

Místy až nesnesitelné.

Rekordní teploty ubíraly závodníkům síly.

V cíli byl nejrychlejším mužem Luboš Kočvara.

V kategorii žen vyhrála Tereza Tocháčková.

Army závod už dopoledne nabídl výborné výkony. Vítězství mohli oslavit členové skvěle nachystaného družstva: 72. mechanizovaného praporu ve složení: David Janík, Martin Tomica, Otakar Cetkovský a Lukáš Závodný.