Klub už se zkušeným bývalým reprezentantem nepočítá, na jeho místě bude působit David Juračka. Kam povedou kroky jednoho z nejlepších českých liber, se zatím neví.

Když vám vedení oznámilo, že už vám nenabídne smlouvu, jak vám to zdůvodnilo?
Řekli mi, že neodcházím z výkonnostních důvodů, ale že klub má novou koncepci a do té já nezapadám. Že potřebují udělat určité změny a jednou z nich jsem já.

Čekal jste, že dá klub přednost talentovanému Juračkovi před vaší zkušeností a přehledem?

Asi se to dalo očekávat, ale pořád jsem doufal, že bych v Jihostroji ještě pár let zůstal. Nevyšlo to, tak nevyšlo, co se dá dělat…

Prezident klubu Jan Diviš oznámil, že máte nabídky z Čech i zahraničí. Prozradíte jaké?
Taky jsem se o tom dočetl, ale na tyhle věci by se měl někdo ptát mě. S volejbalem končit nechci, něco sháním, ale je to všechno čerstvé. Nemá cenu o tom ještě mluvit. Musíme vše ještě probrat s rodinou, pak se rozhodnu definitivně.

Libera ve volejbalovém světě příliš žádaným zbožím nejsou, neuvažujete třeba i o postu smečaře?
Kdyby nebylo zbytí, možná bych hrál i smečaře. Ale léta hraju na liberu, tak to nebudeme měnit. Je pravda, že v každém týmu je jen jedno místo pro libero oproti jiným postům, proto je těžší se někam dostat.

V Jihostroji jste strávil osmnáct let, nikdy jste neměl chuť okusit zahraniční soutěž či atmosféru jiného klubu?
Hlavně jsem nikdy neměl nabídky. Byl jsem v Budějovicích spokojen, hraje se tu extraliga, pořád na vrcholu, mezinárodní pohárové zápasy, dostal jsem se odsud do reprezentace. Nikdy jsem neměl důvod někam odcházet. Nikdy jsem nic konkrétního na stůl nedostal, ani jsem jiné angažmá nehledal. Ta doba přišla až teď.

Jak budete vzpomínat na svou kariéru pod Černou věží?
S Jihostrojem jsem zažil krásné chvíle. Pět titulů, zápasy Ligy mistrů, myslím, že po sportovní stránce jsem si tu okusil nejkvalitnější evropský volejbal. Byl jsem tu velice spokojen.