Bylo to opravdu hodně povedené léto. V umělé slalomové dráze v Českých Budějovicích jsme sledovali akce od května až do konce prázdniny. Stálo to za to. A sportovci řádi vzhledem k teplému počasí v peřejích i po prázdninách. 

V areálu probíhaly závody v nejrůznějších disciplínách. Jedním z vrcholů bylo mistrovství Evropy raftařů, další velkou akcí byl Světový pohár sjezdařů.

Závodníci, kteří se věnují sjezdu na divoké vodě se v létě na jihu Čech zabydleli na delší čas. Tradičně vyrazili i pod Lipno, kde pořadatelé nachystali třetí a čtvrtý závod Světového poháru. "Zároveň se jel sedmý a osmý závod Českého poháru" Aktuálně je hvězdou českého i světového sjezdu Kristina Novosadové. V celkovém pořadí vybojovala svoji první individuální medaili v seniorské kategorii. V Českém byla druhá Klára Vaňková, třetí Zuzana Dziadková.

Sjezdaři se představili také přímo v umělé slalomové dráze v Českých Budějovicích. Ve vodáckém areálu závodili ve sprintech. Závod byl vypsán Světový pohár ve sprintu.

Léto bylo ve sportovním areálu hodně bohaté na sportovní události, pořadatelé připravili akce evropského i světového významu. Podívejte se na video, jak se vodáci dokážou i v rámci velkých závodů bavit přímo v řece.